Facebook Türkiye, kültür-sanat buluşmalarının ilkini İstanbul Modern ile başlatıyor

İstanbul Modern, Facebook Türkiye’de canlı yayında!

Facebook Türkiye, kültür-sanat buluşmalarının ilkini İstanbul Modern ile başlatıyor

Türkiye’nin modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern, Facebook Türkiye’nin başlattığı “Kültür-Sanat Buluşmaları” serisinin ilk konuğu oluyor. Müzenin direktörü Levent Çalıkoğlu’nun İstanbul Modern koleksiyonunda yer alan 10 yapıt üzerinden gerçekleştireceği konuşma, 1945 yılından bugüne Türkiye modern ve çağdaş sanat tarihinin hikâyesine yer veriyor.

İstanbul Modern’in sergileri de takipçilerle buluşacak

Dört hafta boyunca her perşembe saat 17.00-18.00 arası gerçekleştirilecek “Facebook İstasyon Kültür-Sanat Buluşmaları”nda İstanbul Modern’in güncel sergilerini de küratörleri anlatacak. İzleyiciler “Lütfi Özkök: Portreler” adlı fotoğraf sergisini ise sanal turla, küratörü Demet Yıldız eşliğinde keşfedecek.

İzleyiciler, İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirdiği Uluslararası Misafir Sanatçı Programı’na katılan 10 uluslararası sanatçının yapıtlarından oluşan “Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar” sergisini küratörleri Öykü Özsoy ve Ümit Mesci’den dinleyecek.

İstanbul Modern’in “Şimdinin Peşinde” adlı koleksiyon sergisi de canlı bir sanal turla keşfedilecek. Serginin küratörleri Öykü Özsoy, Deniz Pehlivaner ve Ümit Mesci eşliğinde gerçekleşecek tur kapsamında, insanın kentle, doğayla, fiziki çevresiyle ve kendi benliğiyle olan ilişkisini; tarihsel, toplumsal ve kişisel bağlamda irdeleyen yapıtlar ele alınacak.

SIRADAKİ HABER

banner48