Fatih Terim'in koronavirüste transfer kriterleri

Koronavirüs darbesi sonrası sarı-kırmızılı takımın kadro planlaması ve zamanlaması değişti. Yönetim, maliyeti yüksek yıldız isimlerden uzak duracak ve takviyeleri de erkenden yapacak.

Fatih Terim'in koronavirüste transfer kriterleri
FATİH TERİM KRİTERLERİ

Koronavirüs darbesi sonrası sarı-kırmızılı takımın kadro planlaması ve zamanlaması değişti. Yönetim, maliyeti yüksek yıldız isimlerden uzak duracak ve takviyeleri de erkenden yapacak. (Türkiye)

TAKVİYELER GEÇ YAPILMIŞTI

Galatasaray ligin ikinci yarısında yakaladığı 10 maçlık yenilmezlik serisi ile tekrardan şampiyonluğun en önemli adaylarından biri haline geldi ancak ilk bölümde ciddi kayıplar vermişti. Kötü tabloda sakatlıklar kadar yeni takviyelerin geç yapılmasının da etkisi büyüktü.

EYLÜL AYINA KALINMIŞTI

UEFA’nın mali fair play kurallarına uygun transferler yapmak için yoğun çaba harcayan sarı-kırmızılılar, hem maliyeti uygun hem de yıldız isimleri renklerine katmak için mesai harcamış ve haliyle geç kalmıştı. Lemina, Falcao gibi yıldız oyuncuların Eylül ayına kadar transferi netleşemedi. Buna bağlı olarak hem takıma geç dahil oldular hem de adaptasyon süreleri uzun sürdü.

PLANLAMALAR REVİZE EDİLDİ

Ve şimdi bu sürece bir de koronavirüs darbesi eklendi. Galatasaray yönetiminin bakış açısı da değişti. Çünkü gelir kalemi neredeyse sıfıra indi. Oyuncu ücretlerinde yüzde 30 indirim talebinde bulunan yönetim, yeni sezon planlamasını da revize etti.

BONSERVİSİ ELİNDE OLAN ÖNCELİKLİ

Yüksek maliyetli yıldız oyunculardan uzak durulacak. Lemina, Seri ve Onyekuru gibi kiralık isimlerle bir sezon daha yola devam edebilmek için kulüpleriyle görüşmeler devam edecek. En önemlisi yapılacak takviyeler erkenden yapılacak ve takıma adaptasyonu çabuk sağlanacak. Ve kadroya takviye konusunda bonservisi elinde olan oyuncular öncelikli olacak.

kaynak: Türkiye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner18