Bedük'le Galaksiler Arası Yolculuğa Hazır Mısınız?

Her çalışmasıyla dikkatleri üzerine çeken başarılı sanatçı Bedük merakla beklenen yeni albümü “Intergalactic”i 12 Haziran Cuma günü müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Bedük'le Galaksiler Arası Yolculuğa Hazır Mısınız?

Albümün habercisi niteliğindeki “Push The Button” ve “Ankara’nın Delisi” şarkılarını geçtiğimiz haftalarda yayımlayan sanatçı, 10 şarkıdan oluşan yeni albümünü dinleyicilerle buluşturuyor.

İki yıllık bir yapım sürecinde ortaya çıkan “Intergalactic” albümünde tüm şarkıların prodüksiyonunun yanı sıra, albümün mix ve mastering’i de Bedük’e ait. 70’ler Türk Psychedelic Funk tınılarından, old school rap ve R&B’ye kadar birbirinden farklı tarzları bir arada barındıran albüm dinleyenlere büyük bir müzik şöleni sunuyor.

Albüme adını veren “Intergalactic” şarkısında bas gitarda Cudi Genç, diğer tüm şarkıların gitar ve bas’larında ise Bedük yer alıyor. İngiliz rapçi HaicH ile duet yaptığı “Press Start” ve AMG Music Group ile beraber yazdığı “Attention” şarkılarının dışında albümdeki tüm söz ve müzikler Bedük imzası taşıyor.

Ankara doğumlu olan sanatçı, 2004 yılında “Nefes Almak Zor“ isimli ilk albümünü asıl ismi olan Serhat Bedük ile yayımladı. Sonrasında kariyerinde büyük bir değişikliğe gidip, kendi açılmak istediği müzikal yolculukta ilerleyebilmek adına 2007 yılında soyadı olan Bedük’ü kullanarak yeni yolculuğuna başladı. 16 senelik kariyerine yüzlerce konser, festival ve 8 albüm sığdıran Bedük, 2020 yılında Sony Music etiketiyle, en verimli ve yaratıcı dönemini yaşadığını söylediği, birbirinden hareketli 10 şarkılık “Intergalactic” albümünü 12 Haziran’da müzik severlerin beğenisine sunuyor.

Bedük Hakkında:

Türkiye’de müzik dünyasına yepyeni bir açılım ve soluk getirerek popüler müzikte kendi kulvarını oluşturan lokomotif isimlerden biri olarak yerini alan Bedük, izleyenleri hayrete düşüren sahne performansıyla elektronik müziği canlı enstrümanlarla sahneye taşıdı.

2014 yılında “Bedük - Overload” albümüyle en iyi çıkış yapan sanatçı, en iyi albüm, en iyi kayıt dahil olmak üzere yedi dalda Amerikan Grammy ödüllerine aday-adayı oldu.

Müziği her ne kadar batı müziği çıkışlı olsa da kliplerini her zaman izleyiciyi ekrana kilitleyen yerel öğelerle zenginleştirdi. Evrensel bakış açısının yanı sıra geleneksel öğelere de projelerinde yer veren sanatçı, kliplerinde gerek, klasik Türk düğünü, gerek kolbastı dansı, gerekse köçekler, dansöz, Aşuk’la Maşuk, fırıncı, tellak, lahmacun, ayran gibi öğeleri akıllıca kullanarak batı temelli elektronik dans müziği ile yerel kültürü arasında sağlam bir köprü kurdu.

Canlı sahne performansları ile katılımcılara enerjisi hiç bitmeyen bir konser deneyimi sunan Bedük, 2007 yılından beri en büyük festivallerin ve konserlerin vazgeçilmez isimleri arasında önemli bir yer edindi.

Albümlerinde bütün sözleri, müziği, aranjmanı, prodüksiyonu, miksleri ve son albümlerinde masteringleri de kendisi yapan sanatçı, şarkılarındaki tüm enstrümanları da kendi çalıp kayıt eden; bununla da yetinmeyip albümlerinin kapak tasarımlarını da kendisi yapan nadir sanatçılardan biridir. Bunların hepsini yaparken yine de bazı şarkılarda başka müzisyenlerle ve şarkı yazarlarıyla çalışabilmenin de öneminin farkında olan sanatçı birçok şarkısında Türkiye’nin en önemli müzisyenleriyle bir araya gelip başarılı çalışmalara imza atmıştır.

SIRADAKİ HABER

banner48