Başkan Dursun Özbek: "Yaraları sarana kadar desteğimizi sürdüreceğiz"

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndaki depremzedelere yardım çalışmalarında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Özbek: "Yaraları sarana kadar desteğimizi sürdüreceğiz"

Başkan Dursun Aydın Özbek’in konuşması şu şekilde:

“Öncelikle Türkiye’ye büyük geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Başımıza tüm Türkiye’yi, dünyayı yasasa boğan bir felaket geldi. Bunun yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Bütün Türkiye, kurumlar, herkese seferberlik ilan etti. Herkes kendi çapında bu çalışmaları sürdürüyor. Galatasaray Spor Kulübü olarak birinci günden itibaren bu çalışmaların içindeydik. Depremin olduğu sabah hemen acil olarak kriz masası oluşturduk. Başkanvekilim Erden Timur aynı günün sabahasında Hatay’a hareket etti ve oraya ulaştı.” 

“İKİ BÜYÜK DEPO TUTTUK”

Camiaya çağrı yaptık. Çağrı da büyük cevap buldu. Herkes yardımlarını Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’na gönderiyor. Bunları topluyoruz ve tırlara yüklemek suretiyle bölgeye naklediyoruz. Bu yardımların ihtiyaç sahibine ulaşabilmesi için. Orada bir deponun, dağıtım sisteminin olması çok önemli. Gelişigüzel dağıtıldığı zaman ihtiyaç sahiplerine ulaşmama ihtimali var. Hatay’da ve Kahramanmaraş’ta İki tane büyük depo tuttuk. AFAD da zaman zaman bu depoları kullanıyor. Sevk edilen malzemeler depoya iniyor. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere araçlar temin ettik. Mezralara, ulaşabildiğimiz yere malzemelerin dağıtımını yapıyoruz. Bu çok önemliydi. İhtiyaç sahiplerinin günlük ihtiyaçlarını karşılıyoruz.”

“İLK ETAPTA 100 KONTEYNER GÖNDERECEĞİZ” 

Birçok insan evsiz kaldı. Onların barınmasını da halletmek lazım. Sayın bakanımız Gaziantep’teydi. Kendisine ulaştım. Biz de bu konteyner kente katkı vermek istiyoruz dedim. İlk etapta 100 tane gönderelim dedik. Şimdi bunun hazırlığını yapıyoruz. 100 konteyneri insanların barınacağı şekilde, 21 metrekare olan ve içinde tuvaleti, mutfak deski olan konteynerlerden gönderiyoruz. Orta vadede barınma ihtiyacı konusunda bölgede büyük hizmet verecek. Şu anda Hatay ve Maraş’ta daha çok faaliyetteyiz, Antep’e de destek veriyoruz. 

“Bunun haricinde bölgede en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi ekmek. Ekmek için Antalya bölgesindeki otelleri harekete geçirdik. İmalat kolaylıkları var. Oradan da sevkiyat yapıyoruz. Buradan yüklü miktarda kuru gıda paketleri hazırladık. Bunları da bölgeye sevk ediyoruz. Bölgeden ayrılmak isteyenler var. Bu insanlarımızın tasviyesi için sevgiili Abdürrahim (Albayrak) vasıtasıyla bölgeye çok sayıda otobüs göndereceğiz.”

 “TEK YUMRUK, TEK YÜREK OLMA ZAMANI”

“Kulüp olarak bütün bireylerimizle, yönetim kurulu, sporcusu, çalışanı ile birlikte Mağazacılık’ın da büyük katkısı oluyor. Yardımlarımız devam edecek. Bugün tek yumruk, tek yürek olma zamanı. Eşi emsali olmayan bir felaketin içindeyiz. Bunun bilincinde olarak her türlü desteği bölgeye göndermeye çalışıyoruz.  Bölgeye koordinasyon halindeyiz. Özellikle AFAD ile. Çünkü bölgede daha büyük bir organizasyonla çalışıyorlar. Sevgili Adnan Polat bölgeye teknik eleman ve her türlü yardımı sağlıyor. Galatasaray camiası olarak bu işte bütünleştik. Türkiye’nin bu yaraları en kısa zamanda saracağını düşünüyorum. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Burada büyük bir insan gücü var. Onu da harekete geçiriyoruz.” 

“ROMA İLE HAZIRLIK MAÇI TARİHİNİ TESPİT EDECEĞİZ”

“Bölgeye yardım götürmek ve destek vermek için herkesin büyük ilgisi var. Zaniolo transferi döneminde Roma ile konuştuk. Destek amaçlı hazırlık maçı yapabilir miyiz dedik. Kabul ettiler. Şimdi tarihi tespit ediyoruz. Bununla büyük destek sağlayacağını düşünüyorum. Dün TFF ile Kulüpler Birliği Vakfı olarak bir araya geldik. Orada da konteyner kentine yapılması konusunda Kulüpler Birliği olarak katkı vereceğiz. Konuşmalara bağlı olarak 1000 konteynerlik destek söz konusu. Kulüpler Birliği Vakfı olarak da bu konuda barınma konusunda önemli bir destek verecek.”

“Dün gece itibarıyla 46 tır sevk etmiştik. Bugün 4 tır daha çıkıyor. 50 tıra ulaştık. Bu saatten sonra durmak yok. Bölge insanlarından mesajlar ve telefonlar alıyorum. Herkes böyle bir yardım bekliyor. Çok üzgünüz ama üzülmekle kalmamak lazım. Yardım ve desteği bölge insanının yaralarını sarana kadar sürdüreceğiz.” 

“Spor kulüpleri olarak bu manada etkinliklerimiz olacak. Bir turnuva düşünülüyor Maşların mart başına kadar tehir edilmesinden dolayı hem hazırlık anlamında hem de büyük destek kampanyası üzerinde şu anda görüş var. TFF hazırlıklarını yapıyor. Önümüzdeki günlerde lanse ederler.”

“Birlik ve beraberliğin böyle bir musibete bağlı olmaması lazım. Özellikle Galatasaray camiası içinde küslükler ve kutuplaşmalar bitsin şeklinde çağrımız vardı. Bu da camiamız içinde karşılık buldu. Aynı şeyi Türkiye için söylüyorum. Sadece sporda değil her manada bir araya gelmenin, güç birliği halinde olmanın büyük önemi var. “

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2023, 17:03
SIRADAKİ HABER

banner48