Prof. Dr. İlber Ortaylı: “Sizinle iftihar ediyoruz”

Değerli tarihçi, Galatasaray Üniversitesi Akademisyeni Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’na gelerek durmaksızın devam etmekte olan yardım kampanyası çalışmalarını müşahede etti. Kıymetli hocamız yardım merkezinde moral konuşması yaptıktan sonra Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. İlber Ortaylı: “Sizinle iftihar ediyoruz”

“BU ACI GÜNDE KIVANÇ VERİCİ BİR DURUM”

Yardım noktasında bulunan vatandaşlarımız ile çalışanlarımıza seslenen Ortaylı, “İş birliği son derece iftihar edeceğimiz durumda. Galatasaray tesislerinde hem bu stadın yöneticileri hem de Galatasaraylılar, spor takımları, gençler, herkes ayaklandı ve geldi. Bu acı günde kıvanç verici bir durum. Daha da gelecekler. Öbür takımlar da kendi stadyumlarında ve merkezlerinde aynı şekilde çalışıyorlar. Yorulmayın. Çalışamayacak gibi olursanız yerinize adam koyun. Dinlenin. Okullar bir hafta tatil. İcabında üniversite tatilini daha fazla uzatırız ki üniversite gençliği gelsin. Oraya gidenler var. Jeolojiyi bilen vadiyi, mağaraları tanıyan insanlar bu gibi şeyleri iyi biliyor. Bu iş yürüyecek. Toplum böyle kurulur. Sizinle iftihar ediyoruz. Sağ olun.” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTE TATİLLERİ BİR HAFTA DAHA UZATILMALI Kİ GENÇLER BURAYA GELEBİLSİN”

Galatasaray Televizyonu’na da açıklamalarda bulunan Prof. Dr. İlber Ortaylı, “ Bu yakın tarihin değil, bütün tarihin en önemli depremlerinden biri. Tabiatın bize bir cilvesi. Acı bir olay. İki fay hattı birbirini ters izledi. Bu noktalarda memleketimizin en kalabalık noktası. Şehirler büyük. Sanayi ve tarım çok canlı. O yüzden çok üzülüyoruz. İnşallah daha beterini de önleyeceğiz. Bu manzara beni çok duygulandırdı. Bütün gençler gelmiş. Liselere ve üniversitelere bir hafta daha tatil verilmeli ki buraya gelebilsinler. Bunu herhalde Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversiteler dikkate alır. Öbür statlarda bunun gibi her takımın taraftarları ve bağlı kuruluşlarıyla çalıştığı görülüyor. İnşallah sonuçları daha da hafifletiriz.” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER

banner48