"Taraftarımızla geri adım atmadık"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Efe Güven, Hatay Büyükşehir Belediyespor karşısında alınan galibiyet sonrası açıklamalarda bulundu.

"Taraftarımızla geri adım atmadık"

Güven şu ifadeleri kullandı:

"Maçın bu kadar hücum odaklı olması bizden kaynaklanan bir sorundu. Oyuna girişimiz son 4 dakikada oldu. Son 4 dakikaya kadar rakibini oyunun içinde tutan bir Galatasaray vardı.

Aynı şey Adana maçımızda da oldu. İzmit'e gittiğimizde farklı oynadık ama çok sayı yedik. Son üç maçtır çok sayı yiyoruz, bir o kadar da atıyoruz. Basketbolda sayı atmak çok keyif verir.

Özellikle bir kadın maçında 100 sayıları bulmak sık olmaz. Son üç maçta da 100 sayıya yakın bir ortalamamız var. Ama ben burada şunu diyemem: "Biz 100 sayıya yakın üreten skorer bir takımız, biz böyle kazanacağız."

Çünkü bu benim felsefeme ve oynatmak istediğim basketbola uygun olmayan bir söylem olur. Şunu da söylemem lazım, rakibimiz beklediğimizden çok daha yüzdeli oynadı.

Biz de taraftarımızla geri adım atmadan hücumda karşılık verdik. Sadece kazandığımız için mutluyuz. Şimdi Kayseri'de çok daha zor bir deplasmana gideceğiz, en az İzmit'teki kadar zorlu bir maç olacak. Hasarsız devam etmek istiyoruz."

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48