"Taraftarımız inanılmazdı"

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın, Beşiktaş Sompo Sigorta’yı 74-65 mağlup ettiği BSL mücadelesi ardından Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ve oyuncumuz Can Korkmaz, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

"Taraftarımız inanılmazdı"

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Biz aslında üçüncü periyot hariç oyun planımızın içinde kaldık. Üçüncü çeyrekte soyunma odasından enerjimiz düşük şekilde döndük. Arka arkaya inanılmaz basit hatalar yaptık. Oyun planımızın çok çok dışında çıktığımız tek nokta rakibimizin aldığı 23 hücum ribaunduydu. Bu sayı savunma ribaundlarından daha fazla. İlk kez burada alarm verdik diyebilirim. Geçen seneden beri bu kadar hücum ribaundu verdiğimiz bir maç yok. Beşiktaş’ın maça tutunmasını sağlayan da buydu bana kalırsa. Maçın son bölümünü daha akıllı oynadık. Doğru hücum seçimleri yapan bir takım vardı sahada. Lazeric bu konuda önemli rol oynadı. Onun dışında Göksenin ve Aaron’ın hazırladığı pozisyonlar vardı. Göksenin’in attığı üç sayılık basketten sonra Aaron’a hazırladığı pozisyon önemliydi. Orada momentumu geriye aldık.

Biz maç maç düşünüyoruz. Bu evimizde oynadığımız bir maçtı, Beşiktaş maçı tabii ki çok önemliydi. Daha da önemlisi evimizde bu kadar yoğun bir taraftar kitlesinin geldiği maçı kazanmaktı. Bugün taraftarımız inanılmazdı, onlara çok teşekkür ediyorum. Dördüncü periyottaki geri dönüşte uyuyan takımı uyandıran onlardı. Bu yüzden maçlarımıza sayılarının artarak gelmelerini bekliyoruz. Bugün maçın kazanılmasında belirleyici faktör taraftarımızdı. Hepsine teşekkür ediyorum.

Can Korkmaz bugün bahsettiğimiz momentumun geri dönüşünde çok önemli bir rol oynadı. Takım olmak böyle bir şey. Bugün baktığınız zaman skor homojen dağıldı, herkes skora katkıda yaptı. Topu paylaşarak oynamaya çalışıyoruz. Bugün Can’ın ortaya koyduğu, Göksen’in maç sonunda ortaya koymuş olduğu performans çok önemli. Maç maç stratejiye göre gelişen durumlar oluyor ve her maç farklı skorerler ortaya çıkıyor. Ümit ediyorum ki oyunumuzu geliştirerek devam ederiz.”

Can Korkmaz ise şu ifadeleri kullandı:

“Taraftarımızdan bahsederek sözlerime başlamak istiyorum. Bugün salonu doldurdular ve geriye düştüğümüz anlarda bizim için itici güç oldular. Oyuna geri dönmemizi sağladılar, onlar bu desteği verdiği sürece daha iyilerini başaracağız.

Bugün maça iyi başladık, ilk yarıda farkı daha da açabilirdik. Orada maçı koparabilirdik ama Beşiktaş hücum ribaundlarını çok iyi zorlayan ve tempoyu arttıran bir takım. Hücum ribaundlarını kısıtlayamadık ama en azından tempoyu düşürdüğümüzü düşünüyorum. Üçüncü çeyreğe istediğimiz gibi başlayamasak da son çeyrekte istediğimiz oyunu sahaya yansıtıp daha akıllı oynayarak maçı kazandık.

Unicaja Malaga ikide iki yaptı. Grupta namağlup olan iki takımın karşılaşması olacak. Bizim için zor bir deplasman. Umarım son iki haftadır EuroCup ve Ligde gösterdiğimiz mücadeleyi devam ettirir, Malaga deplasmanından güzel bir sonuçla döneriz. Maç maç düşünerek yavaş yavaş daha yukarıya çıkmak istiyoruz.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48