Galatasaray 89 - 64 Çankaya Üniversitesi

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition KBSL açılış hafta mücadelesinde Çankaya Üniversitesi ile karşılaştı. Takımımız mücadeleyi 89-64 kazandı ve bu sezon oynadığı ilk resmi karşılaşmadan galibiyet ile ayrıldı.

Galatasaray 89 - 64 Çankaya Üniversitesi

Mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ömer Cansever, Mahmut Recevik ve Erol Özmandıracı, Ahmet Cömert Spor Salonu’nda izledi. Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın oyuncuları Aaron Harrison ve Greg Whittington da karşılaşmayı

Takımımız mücadeleye Işıl Alben, Bria Hartley, Claudia Cuic, Tilbe Şenyürek, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Mücadeleye Tilbe Şenyürek’in arka arkaya bulduğu sayılarla birlikte 5-0’lık bir seriyle başlayan takımımız, ilerleyen anlarda rakibini durdurmakta zorlandı ve Bria Hartley’nin sayısıyla mücadelenin ilk üç buçuk dakikası 7-7’lik eşitlikle geçildi. Takımımız Cludia Cuic ve Victoria Macaulay ile skor üretse de çeyreğin son beş dakikasına konuk ekibin 11-16’lık üstünlüğüyle girildi. Sude Yılmaz ve Victoria Macaulay’ın sayıları ile farkı 1 sayıya kadar indiren takımımız, periyodun son iki dakikasına girilirken Işıl Alben’in üç sayılık isabetiyle 18-16 öne geçti. Çeyreğin son anlarında Alperi Onar ve Bria Hartley ile skor üretmeye devam eden takımımız, Cuic’in son hücumumuzda kaydettiği basket ile ikinci çeyreğe 25-23 önde girdi.

İkinci çeyreğin ilk kısmı tarafların karşılıklı sayılarıyla geçilirken takımımızda Claudia Cuic ve Bria Hartley skor üreten isimler oldu. Işıl Alben’in üç sayılık isabetiyle beraber devrenin bitimine 06:34 kala skora 32-32’lik denge geldi. İlerleyen anlarda rakibinin sayılarına Bria Hartley ve Işıl Alben’in skor katkısı ile cevap vermeye çalışan takımımızda, Sude Yılmaz’ın basketi de skoru dengede tutmak için yeterli olmadı ve devrenin bitimine 03:07 kala başantrenörümüz Efe Güven’in aldığı molaya 38-42’lik skor ile girildi. Mola dönüşü Dragana Stankovic, Meltem Yıldızhan ve Claudia Cuic’in sayılarıyla skora tekrar denge getiren takımımız, Alperi Onar’ın faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle ilk yarıyı 47-46 önde kapattı.

İkinci yarıya Tilbe Şenyürek’in arka arkaya kaydettiği basketlerle başlayan takımımız, Dragana Stankovic’in skora katkı yapmasıyla beraber periyodun ilk dört dakikasını 55-52 üstünlükle geçti. İlerleyen anlarda Dragana Stankovc ve Işıl Alben’in sayılarıyla farkı açmaya devam eden takımımız, çeyreğin bitimine 04:38 kala konuk ekibin aldığı molaya 59-53 önde girdi. Mola dönüşü Bria Hartley ve Victoria Macaulay’ın sayılarıyla farkı çift hanelere taşıyan takımımız skoru 66-53’e getirince konuk ekip bir kez daha mola aldı. Moladan Alperi Onar’ın üç sayılık isabetiyle dönen takımımız, periyodun son bölümünde savunma sertliğini arttırarak son çeyreğe 69-54’lük üstünlükle girdi.

Son çeyreğe Victoria Macaulay’ın sayılarıyla başlayan takımımız, üçüncü çeyreğin sonunda getirdiği savunma sertliğini devam ettirerek rakibinin sayı bulmasını zorlaştırdı. Takımımız, hızlı hücumlarda Victoria Macaulay ve Dragana Stankovic’in kaydettiği basketlerle etkili oldu ve mücadelenin bitimine 07:15 kala farkı 20 sayıya kadar çıkardı. (76-56) Bu noktadan itibaren etkili oyununu sürdüren ve her geçen dakika farkı daha fazla açan takımımız sahadan 89-64 galip ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 25-23
İkinci çeyrek sonucu: 47-46 (22-23)
Üçüncü çeyrek sonucu: 69-54 (22-8)
Dördüncü çeyrek sonucu: 89-64 (20-10)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, bir sonraki maçında EuroCup Women mücadelesinde 16 Ekim Çarşamba günü Lulea BKK ile karşılaşacak.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48