Galatasaray Doğa Sigorta 74-65 Beşiktaş Sompo Sigorta

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, BSL üçüncü hafta mücadelesinde Beşiktaş Sompo Sigorta’yı ağırladı. Takımımız sahadan 74-56’lik galibiyet ile ayrıldı ve Lig ve Avrupa Kupalarındaki galibiyet serisini 4 maça çıkardı.

Galatasaray Doğa Sigorta 74-65 Beşiktaş Sompo Sigorta

Mücadeleyi Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ömer Cansever, Mahmut Recevik ile Erol Özmandıracı ve Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, Sinan Erdem Spor Salonu’nda takip etti. Ayrıca karşılaşmayı yerinde izlemek için Futbol Takımımızın oyuncusu Marcao ve Kadın Basketbol Takımımız oyuncuları Bria Hartley, Victoria Macaulay, İnci Güçlü ile Funda Nakkaşoğlu da tribünlerdeki yerini aldı.

Ekibimiz karşılaşmaya Lazeric Jones, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Greg Whittington, Zach Auguste beşiyle başladı.

Mücadeledeki ilk sayılarını Greg Whittington’ın turnike basketiyle bulan takımımız, ilerleyen anlarda Whittington’ın üç sayılık basketi ve Lazeric Jones’un faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle skoru 7-6’ya getirdi. Greg Whittington ve Aaron Harrison’ın arka arkaya üç sayılık isabetleriyle farkı açmaya devam eden takımımız, çeyreğin bitimine 04:32 kala gidilen hakem molasına 13-8 önde girdi. Mola dönüşü konuk ekibin arka arkaya bulduğu basketlere Zach Auguste ile cevap vermeye çalışan takımımız, çeyreğin son dakikasına Can Korkmaz ve Yiğit Arslan’ın sayılarıyla 20-16’lık üstünlükle girdi. Çeyreğin bitimine 5 saniye kala Can Korkmaz’ın faul çizgisinden kaydettiği sayı ile periyot 21-16 sona erdi.

İkinci çeyreğe Yiğit Arslan’ın kaydettiği 5 sayı ile başlayan takımımız farkı 8 sayıya kadar çıkardı. İlerleyen anlarda konuk ekibi durdurmakta zorlanan takımımız, Göksenin Köksal’ın basketiyle beraber devrenin bitimine 05:31 kala gidilen molaya 28-24 önde girdi. Mola dönüşü Ben Moore ve Göksenin Köksal ile skor üreten takımımız, devrenin son iki dakikasına 35-30 önde girdi. Devrenin son bölümü tarafların karşılıklı basketleriyle geçildi ve takımımız devre arasında soyunma odasına 37-32 önde giren taraf oldu.

İkinci devreye daha hızlı başlayan taraf konuk ekip oldu. Beşiktaş Sompo Sigorta farkı 1’e kadar indirdikten sonra Greg Whittington’ın turnikesiyle üstünlüğünü korumaya çalışan takımımız, Lazeric Jones’un sayısına rağmen çeyreğin bitimine 04:45 kala gidilen hakem molasına konuk ekibin 40-41’lik üstünlüğüyle gidildi. Mola dönüşü konuk ekibin turnike basketine Aaron Harrison’ın faul atışlarıyla cevap veren takımımız, çeyreğin bitimine 02:30 kala Yiğit Arslan’ın köşeden bulduğu üç sayılık isabetiyle 45-44 öne geçti. Ancak periyodun son kısmını daha iyi oynayan taraf konuk ekip olunca takımımız Can Korkmaz’ın kaydettiği üç sayılık baskete rağmen son çeyreğe 48-52 geride girdi.

Son çeyreğe Zach Auguste’un turnike basketiyle başlayan takımımız, Can Korkmaz’ın üç sayılık basketiyle tekrar öne geçti ve mücadelenin bitimine 08:18 kala gidilen Beşiktaş Sompo Sigorta molasına 53-52 önde girdi. Mola dönüşü Göksenin Köksal’ın turnikesi ve Can Korkmaz’ın faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle üstünlüğünü koruyan takımımız, Zach Auguste’un arka arkaya kaydettiği 5 sayı ile birlikte skoru 62-55’e getirdi. Takımımız, ilerleyen anlarda Greg Whittington ve Zach Auguste’un sayılarıyla farkı 11 sayıya kadar çıkarsa da konuk ekibin 0-5’lik serisine engel olamadı ve mücadelenin bitimine 02:23 kala gidilen molaya 66-60’lık skor ile girildi. Mola dönüşü konuk ekip kaydettiği basket faul ile mücadelenin bitimine 01:54 kala farkı tek pozisyona indirdi. Bu sayılara Göksenin Köksal’ın dipten bulduğu üç sayılık isabet ile cevap veren takımımız, bir sonraki hücum Aaron Harrison’ın diğer dip köşeden kaydettiği üç sayılık basket ile mücadelenin son dakikasına 72-63 önde girdi. Bu basketten sonra mücadelenin son anlarında rakibinin geri dönmesine izin vermeyen takımımız sahadan 74-65’lik galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 21-16
İkinci çeyrek sonucu: 37-32 (16-16)
Üçüncü çeyrek sonucu: 48-52 (11-20)
Dördüncü çeyrek sonucu: 74-65 (26-13)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, sonraki maçında 15 Ekim Salı günü 7DAYS EuroCup üçüncü hafta mücadelesinde Unicaja Malaga’ya konuk olacak.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48