KBSL’de yeni sezon fikstürü çekildi

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 2019-2020 sezonu fikstür çekimi bugün Florya Crowne Plaza’da gerçekleştirildi. Kura çekimine Galatasaray Basketbol Şubesi’ni temsilen Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya ve Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Müge Erdem katıldı.

KBSL’de yeni sezon fikstürü çekildi

Fikstür çekiminde konuşan Ömer Yalçınkaya kurayı ve yeni sezonu değerlendirdi:

“Açıkçası fikstürün avantajı ya da dezavantajı olmaz. Sonuçta her takım birbiriyle içeride ve dışarıda oynayacak. Ancak şahsen ben ilk haftalarda derbilerden ve yüksek atmosferli maçlardan uzak kalmayı tercih ederim. Nitekim ilk derbilerimizi 7. ve 8. haftalarda değerli rakiplerimiz Beşiktaş ve Fenerbahçe ile oynayacağız. Camiamıza hayırlı bir sezon olmasını temenni ediyorum. Yeni sezon hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Oyun kurucu pozisyonunda imzaya kalan bir sporcu adayımız var. O transferi de bitirdikten sonra yaz dönemi için hazırlıklara başlayacağız. O da tahmin ediyorum Ağustos’un ikinci yarısında olacak. Kadın basketbolu olarak rekabetin dışında sosyal anlamda üzerimize düşen sorumluluklar var. Bu sorumlulukları kadın platformlarıyla çalışarak yerine getirebiliriz. Türkiye’de kadın platformları çok zorluklarla başa çıkan platformlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına sağladığı hakları hepimiz biliyoruz. Bizim amacımız da Türk kadınına basketbol yoluyla, spor yoluyla sosyal imkanlar sağlamak ve onların hayallerini gerçekleştirme yolunda yardımcı olmak. Bunu da federasyon önderliğinde kadın platformlarıyla çalışarak yapmak istiyoruz. Bence bu konuda çok iyi bir yol kat edebiliriz.”

Müge Erdem ise şunları söyledi:

“İlk hafta maçları tabii ki çok önemli. Yabancı oyuncuların takımlara yeni katıldığı, hazırlık kamplarından yeni dönülen bir dönem oluyor. İlk üç, dört hafta takımın oturma süreci oluyor. Takımlar ivme kazanmak için biraz zamana ihtiyaç duyuyorlar. İlk hafta Çankaya Üniversitesi’ni misafir edeceğiz. İnşallah seyri keyifli bir müsabaka olur. Buradan ligdeki tüm taraftarlara seslenmek istiyorum; onların salonları doldurması kadın basketbolu için çok önemli. Kulüplerin bu kadar yatırım yaptığı bir ortamda boş tribünlere oynamak hoş olmuyor. Dolayısıyla herkesi kadın basketbolunu seyretmeye davet ediyorum. İnşallah güzel bir sezon olur, tüm takımlara başarılar diliyorum. Şu anda bizim transfer çalışmalarımız devam ediyor. Son bir transferimiz kaldı. Her zamanki gibi keyifli bir kadromuz var. Genç ağırlıklı bir kadromuz olacak. Geçtiğimiz sezon Eda Şahin’in sakatlığı bizi çok üzmüştü. Ondan önceki sezonda da Meltem Yıldızhan sakatlanmıştı. Bu sezon Meltem dönüyor, o bizi mutlu etti. Umarım sakatlıksız bir sezon geçiririz.”

Kadın basketbol takımımızın 2019-2020 KBSL fikstürü şöyle oluştu:

1.Hafta

Galatasaray – Çankaya Üniversitesi

2. Hafta

BOTAŞ – Galatasaray

3. Hafta

Galatasaray – Mersin BŞB

4.Hafta

Çukurova Basketbol – Galatasaray

5. Hafta

Galatasaray – Elazığ İl Özel İdare

6. Hafta

Canik Belediye – Galatasaray

7. Hafta

Galatasaray – Beşiktaş

8. Hafta

Fenerbahçe – Galatasaray

9. Hafta

Galatasaray – Adana Basketbol

10. Hafta

İzmit Belediye – Galatasaray

11. Hafta

Galatasaray – Hatay BŞB

12. Hafta

Bellona Kayseri – Galatasaray

13. Hafta

Galatasaray – OGM Ormanspor

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 17:49
SIRADAKİ HABER

banner18

banner48