Dünyaca ünlü boksör Dillian Whyte’a doping şoku! 8 yıl ceza kapıda!

WBC ağır sıklet kemerinin sahibi olan Dillian Whyte'ın doping testini geçemediği gerekçesiyle 8 yıl men cezasına çarpıtırılma cezası ile karşı karşıya.

Dünyaca ünlü boksör Dillian Whyte’a doping şoku! 8 yıl ceza kapıda!

20 Temmuz 2019'da Oscar Rivas'ı yenerek WBC ağır sıklet kemerinin sahibi olan Dillian Whyte'tan maç öncesi alınan doping testi örneğinin A numunesi pozitif çıktı.

İngiliz The Guardian gazetesinde yer alan habere göre 31 yaşındaki boksör, B numunesinin de pozitif çıkması halinde 8 yıl men cezası alarak WBC ağır siklet kemerini kaybedecek.

Birleşik Krallık Anti-Doping Ajansı'nın (UKAD) konuyla ilgili yorumda bulunmadığını belirtirken dosyanın bağımsız bir merci olan Ulusal Anti-Doping Paneli’ne (National Anti-Doping Panel) taşınması bekleniyor.

Daha önce Ekim 2012’de Macar boksör Sandor Balogh’u mağlup ettiği maçın ardından yasaklı madde kullandığı tespit edilen Whyte, 2 yıl men cezasına çarptırılmıştı. 

İki yıllık cezasının ardından ringlere dönen Dillian Whyte, o günden bu yana çıktığı 18 maçta sadece 12 Aralık 2015’te Anthony Joshua’ya 7. rauntta nakavt olarak mağlup olmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 19:14
SIRADAKİ HABER

banner18

banner48