Mustafa Cengiz ve Göksenin Köksal bir araya geldi

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımızın kaptanı Göksenin Köksal iki yıllık yeni sözleşmesini imzalamasının ardından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Başkan Mustafa Cengiz’i ziyaret etti.

Mustafa Cengiz ve Göksenin Köksal bir araya geldi

Mustafa Cengiz, Göksenin Köksal’ın takımda kalmasından dolayı yaşadığı mutluluğu ifade ederken şu sözleri kullandı:

“Basketbol ve voleybol dalları bir anlamda yarı profesyonel haldeler ama o amatör ruhu sürdüren insanlar hala var. Basketbol ve voleybol branşlarında Galatasaray Türkiye’de kurucu kulüptür ve bu branşlarda amatör ruhu profesyonel hayatla birleştiren Göksenin gibi çok değerli kaptanlarımız var. Onların yarattığı ruhla Galatasaray, kendinden 20 kat daha fazla bütçeli takımları o zeminde yenmesini bildi, bizleri çok gururlandırdılar. Tabii ki lige katılan bütün takımlardaki rakiplerimiz bizim çok değerli ve hepsine de saygı duyuyoruz, eşit rekabet içerisinde de mücadele ediyoruz. Ben bu amatör ruhu yansıttığı için erkek ve kadın basketbol takımlarımıza çok teşekkür ediyorum, ligde kısıtlı bütçe ve olanaklara rağmen ilk dört arasına girdiler.”

Kulübümüzle sözleşmesini yenileyen Göksenin Köksal ise şu ifadeleri kullandı:

“İki sene daha Galatasaray’dayım demek benim buradaki varlığımı tam olarak tanımlamıyor. Ben zaten buranın çocuğuyum. Altyapıdan itibaren buradayım, şu anda da hedefim daha nice seneler burada kalıp kaptan olarak basketbolu Galatasaray çatısı altında bırakmak. Öncelikle sayın Başkanımız Mustafa Cengiz’e, yönetim kurulu üyelerimiz Ömer Cansever, Erol Özmandıracı’ya ve Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya ile beraber koçumuz Ertuğrul Erdoğan’a göstermiş oldukları ilgiden dolayı hepsine çok teşekkür ediyorum. Benim burada buranın bir parçası olduğumu tekrardan hissettirdiler. Geçen sezon iyi bir sezon geçirdik, kısıtlı bütçemize rağman yarı final oynadık ve yarı finalde de çok kuvvetli bir takım olan Anadolu Efes ile karşı karşıya geldik. Şimdiki hedefimiz final oynamak olacak. Daha iyi bir kadroyuz, daha kuvvetliyiz. Bu sene inşallah sakatlık olmadan bütün oyuncular için sağlıklı bir sezon geçer. Bu sezon ligde ve Avrupa’da hedeflerimiz büyük olacak.”

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48