Harden: “Houston’da her gece 40 sayı atmak, yorucuydu”

Brooklyn Nets’in yıldızı James Harden, Houston Rockets’tayken her gece 40 sayı atarak maç kazanmaya çalışmanın hayli “yorucu” olduğunu söyledi.

Harden: “Houston’da her gece 40 sayı atmak, yorucuydu”


Harden, Brooklyn’de bir oyun kurucu olarak başarılı olacağından şüphelenenlere cevap verdi ve ESPN’den Rachel Nichols ile yaptığı röportajda, Rockets’ta sekiz dönemdir skor yükünü omuzlamanın kendisini yorduğunu ekledi:

“James hakkında her vakit bir cins olumsuz algı olacaktır. İşte o vakit bana, alana çıkıp insanlara yanıldıklarını kanıtlamak düşüyor. Houston’la uzun yıllar boyunca, daima olarak her gece maç kazanmak için 40 sayı atıp durmak, artık yorucu hale gelmişti.

Burada bir oyun kurucu olarak, öbür oyuncuları dahil edebilme imkanına sahip olup her durumda sayı atmak zorunda kalmamak, benim için biraz rahatlatıcı oldu.”

Harden, son üç dönemin her birinde sayı hükümdarı olmuş ve bu müddet boyunca sırayla 30.4, 36.1 ve 34.3 sayı ortalamaları yakalamıştı.

“OLAN BİTENDEN DOLAYI ÖZÜR DİLERİM..”

Harden ayrıyeten, Houston’dan bir takas talep ettiği süreçte saygısızlık etmeye çalışmadığını, lakin daha sonra ortaya çıkan dramatik durumlardan pişman olduğunu da yineledi. 32 yaşındaki oyuncu, Rockets idaresine, kendisini Nets’e gönderdiği için de teşekkür etti:

“Bana kalırsa grup ofisi, aklımdan geçeni ve istediğim şeyi biliyordu. Bu halde gerçekleştiği için tekrar özür diliyorum, fakat sanırım istek ettiğim mekane gidebilmek için bunu yapmam gerekiyordu.

Houston’ı takdir etmem gerek. Beni Brooklyn’e takas etmek zorunda değillerdi, rastgele bir mekane de yollayabilirlerdi. Lakin orada bir sürü olgun insan var. Hakikat halde sonuçlandı lakin o bir iki ay olup bitenler hiç beğenilen olmadı.”

haber: Sporx

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48