Spor yazarlarından Gaziantep-Galatasaray yorumu!

Spor yazarları, Galatasaray'ın Gaziantep'i 2-0 mağlup ettiği maçı değerlendirdi.

Spor yazarlarından Gaziantep-Galatasaray yorumu!

G.SARAY'IN GÖRÜNTÜSÜ DEĞİŞTİ(LEVENT TÜZEMEN)

Fatih Terim'in istikrar adına yabancılardan kurduğu kadroya yerli oyuncuları monte etmesi Galatasaray'ın görüntüsünü değiştirdi. Antep'te muhteşem olmasa da futbolun doğrularını oynamaya çalışan bir oyuncu grubu gördük. Çok koşan, çabuk oynayan, hücuma dikine paslarla hızlı çıkan, topa ve oyuna hükmeden bir Galatasaray izledik. Çalışkanlığıyla göz dolduran Ömer Bayram iyi oyunuyla tüm arkadaşlarını motive etti.

MELO-SELÇUK MODELİ GİBİ OLUR(LEVENT TÜZEMEN)

Galatasaray koştuğu sürece Feghouli "Maestro" olur. Lemina orta alanda terazinin kulbu gibiydi. Muslera topu oyuna sokarken sürekli Lemina'ya oynadı. Uzun süreli maç oynama alışkanlığına ihtiyacı olan Lemina'nın yanında Ndiaye tipinde güçlü bir oyuncu olursa Galatasaray orta sahası "Melo-Selçuk modeli" gibi çok güçlenir.

SÜPER LİG'E GERİ DÖNDÜ(LEVENT TÜZEMEN)

Real Madrid hezimetinden sonra Antep'te mücadeleci oyunla kazanılan 3 puan tüm takıma itici güç olacaktır. Avrupa Ligi artık hedef görünse de Galatasaray Antep galibiyeti ile zihinsel olarak Süper Lig'e dönmüştür. Terim ve futbolcular baskılı ortamdan kurtulucaktır.

BAŞARILI OLMUŞ DEMEKTİR(ÖMER ÜRÜNDÜL)

Galatasaray oyunu istediği gibi domine etti. Kontrolü elinden hiç bırakmadı. Pozisyonlar buldu, iki de gol attı. Birincisinde vuruş çok güzeldi, ikincisinde de hazırlanış. Eğer Galatasaray bugüne kadarki deplasmanlarda ilk defa tek tehlike atlatmışsa, moral bozukluğu ve yorgunluğa rağmen maçı rahat kazanmışsa o zaman başarılı olmuş demektir bu maç için.

ZAMANA İHTİYACI VAR(ÖMER ÜRÜNDÜL)

Ben en çok Ahmet Çalık, Ömer Bayram ve Feghouli'yi beğendim. Gaziantep için bu maçı kaybetmek önemli değil. Çok yeni bir oluşumun ciddi bir zamana ihtiyacı varken bugüne kadar topladığı 15 puan başarıdır. Sumudica da bunun başaktörürüdür. Takımın en kötü oyuncuları dün gece iki golcüsü Kayode ve Twumasi idi.

EN İYİ OYUNCULARINDAN BİRİYDİ(AHMET ÇAKAR)

Galatasaray için çok ama çok kritik bir maçtı. Madrid bozgunundan sonra olası bir puan kaybı Galatasaray'da bütün dengeleri değiştirebilirdi. Üstelik Fatih hoca, ciddi rotasyon riskini de almış. Ömer, Ahmet, Emre Taşdemir, Adem gibi yerli oyuncularla maça başladı. Kolay değil, birçok maçta bir yerlisi yokken dün gece 4 yerli ile başlamak risktir. Ama bu risk en azından dün akşam için iyi sonuç verdi. Özellikle ilk yarı Galatasaray, sezonun en iyi oyunlarından birini oynadı.

RAHAT NEFES ALDI(AHMET ÇAKAR)

Dün gece gösterdi ki şartlar ne olursa olsun bir takımda yerli oyuncular varsa camianın ruhunu sahaya yansıtıp diğer oyunculara da geçirebiliyorlar. Kalitesi düşük olsa da takımı ateşleyebiliyorlar. Milyonlarca Euro alan birçok yıldızın olduğu Galatasaray'da eğer Ömer takımı ateşleyebiliyorsa bunun sebebi de yerli oluşudur. Sonuçta Galatasaray rahat nefes aldı, ligde tepeye tutundu ve milli araya rahat girdi.

ARTIK ÜÇLÜ SAVUNMA OYNAMALI(EVREN TURHAN)

Fatih hocanın vurduğu neşter ilk yarıda takıma olumlu yansıdı. Ahmet Çalık, Emre Taşdemir, Ömer Bayram ve Adem Büyük çok iyi oynadılar. Ömer Bayram müthiş bir gol attı ve 2. golü hazırladı. Andone sakatlanıp çıktı. Yerine Babel girdi ve çok etkili oldu. Kesik yemek onu ateşlemiş. Galatasaray'da şu gözüktü, takım kendine gelene kadar 3'lü savunma oynayacak. özellikle dış sahada bu takım kesinlikle 3'lü savunma ile oynamalı..

DAHA FARKLI KAZANIRDI(EVREN TURHAN)

Mario Lemina her tarafa basan ve topla dripling yaparak takımını rahatlatan oyuncuydu. Feghouli iyi olduğunda ne kadar faydalı bir oyuncu olduğunu gösterdi. İkinci yarıda tam tersi bir oyun, yine geriye yaslanarak rakibini bekleyen bir Galatasaray vardı. Fizik olarak hazır olmayan Galatasaray, belki daha farklı kazanacağı maçı ilk yarıda attığı gollerle kazandı. Real Madrid hezimeti sonrası haftayı galibiyetle kapatarak milli ara öncesi yara sardı..

RUH OLARAK ÇOK ŞEY KATTI(SERKAN KORKMAZ)

Terim'in dün akşam kazanmış olması işlerin yoluna girdiğini göstermez. Yine de farklı isimlerin rotasyonda kullanılmış olması önemli bir forma rekabeti yaratacak ve bu takıma olumlu yansıyacak diye düşünüyorum. Sakatlığı nedeniyle oynayamayan Belhanda, Seri hâlâ oynayabiliyorsa iyileştiğinde umutsuzluğa kapılmamalı. Türk oyuncuların varlığının takıma sadece teknik anlamda değil, ruh olarak da çok şey kattığını gözlemledim.

YENİ BİR YAZILIM(REHA KAPSAL)

Geçmişte sorumluluk almayan oyuncu topluluğu çoğalınca işlerin kötüye gittiğini gören Fatih Terim hem bazı oyuncuları oynatmadı, hem de yerli oyuncuları bu sisteme dahil etti. Saha içinde daha fazla savaşan, isyan eden, başarılı olmak için sorumluluk alan oyuncuları oynatmasının olumlu farkını sahada gördü. Fabrika ayarlarına geri dönmeye gerek yok. "Yeni bir yazılımla sistemdeki arızaları giderebilirsin." Fatih Terim'in de dün akşam tam yaptığı buydu.

3 GÜN OYNANSA G.SARAY YENERDİ(RIDVAN DİLMEN)

Bu maç 3 gün, 3 gece oynansa, Galatasaray yenerdi. 2 gol atıyor, 2 top direkten dönüyor, 3-4 pozisyon daha buluyor, rakibin de 1 pozisyondan fazlası yok. 19 puanı aldığı için, Galatasaray şampiyonluğun ciddi adayıdır, puan barajı düşük zaten. Anadolu'da puan almak artık çok kolay olmuyor

KÖTÜ GİDEN SEZONDA...(RIDVAN DİLMEN)

Galatasaray, kötü giden sezonunda 19 puanı cebine koydu, 6 deplasmanı bitirdi, liderin 2 puan gerisinde, maç fazlasıyla Beşiktaş'ın 4 puan önünde. Ligin en formda takımı Sivasspor, onu da yendi Galatasaray

4 TANE TÜRK ÇOCUK VARDI(ÖNDER ÖZEN)

Galatasaray gol yemeden bitirdi, bu önemli. İlk kez de 2 farklı bir galibiyet aldı. Madrid dönüşü bu kolay değil. Böyle günlerde 'Haydi' diyeceğiniz oyunculara ihtiyaç duyarsınız. Bugün sahada bunu anlayan 4 tane Türk çocuk vardı.

ÇABASININ ÖDÜLÜNÜ ALDI(ÖNDER ÖZEN)

Ömer Bayram'ın golünde çabanın sonucu var. Çabasının ödülünü aldı. Az oynayan Adem Büyük kafayla topu indiriyor, az oynayan Ömer Bayram golü atıyor.

FEGHOULI KAZANILMALI(ERMAN TOROĞLU)

Feghouli Galatasaray'da mutlak kazanılması gereken bir oyuncu. Feghouli'nin ikinci golde gittiği yere Belhanda gitmez. Öyle kral bir adam. Belhanda hakeme küfür eder, rakibe küfür eder, taraftara küfür eder. Öyle ahlaklı bir adam. Çok ahlaklı bir çocuk.

GALATASARAY'DAN DAHA ÇOK BASIYOR(ERMAN TOROĞLU)

Galatasaray, 10-15 dakikalık baskı yapamıyor. Fenerbahçe'yi dün beğenmedik ama bu Galatasaray'dan daha çok basıyor. 15-20 dakika basıyor. Bir 10 dakika dinleniyor, 10 dakika daha basıyor. Galatasaray basamıyor.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48