Galatasaray'ı bekleyen büyük tehlike!

11 Haziran'da yeni başkanını seçecek olan Galatasaray'dan Domenec Torrent ve transfer konusunda son dakika haberleri geliyor. Başkan Burak Elmas, İspanyol hocayı göndermek için tazminat pazarlığını sürdürürken, Başakşehir maçı sonrası soyunma odasında yaşanan şok olay da ortaya çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...

Galatasaray'ı bekleyen büyük tehlike!
TAKIMDAKİ HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ

Başkan Elmas, 11 Haziran'daki seçime kadar sözleşme feshini resmiyete dökecek. Torrent ve 4 yardımcısının önümüzdeki sezon için geçerli garanti ücreti 2 milyon 160 bin Euro. Bu rakamın yarısı verilerek yollar ayrılmaya çalışılıyor. İspanyol hoca da tazminatını aklına getirerek maç sonu açıklamalarını profesyonelce yapıyor ancak takım içindeki hakimiyetini tamamen kaybetti.

HAZİRAN AYINDA DERT ÇOK

Ancak 11 Haziran'da seçimini gerçekleştirecek Galatasaray Kulübü, Torrent'in tazminatından çok daha büyük finansal sorunlar bekliyor. Yeni yönetim, 20 milyon Euro borçla futbol takımını devralacak. Teknik heyet ve futbolcuların 2 aydır maaşları ödenmiyor. Cicaldau-Morutan ikilisi başta olmak üzere sezon başındaki transferlerin bonservis taksitleri mayıs sonuna ötelenmişti.

200-300 MİLYON TL ÖDENMEK ZORUNDA

Mustafa Muhammed'in kullanılan 4 milyon dolarlık opsiyonu için Zamalek ödeme bekliyor. Futbolcu alacakları, transfer taksitleri ve Muhammed'in bonservisi ile birlikte haziran ayı için geçerli 20 milyon Euro fatura söz konusu... Ağustos ayında da Bankalar Birliği'nin ilk faiz ödemesi 200-300 milyon TL bandında olacak.

OYUNDAN ALINDI DUVARI YUMRUKLADI

Bu arada Mustafa Muhammed'in Başakşehir maçında oyundan alındığı için sinirden soyunma odası koridorlarında duvarı yumrukladığı ortaya çıktı. Halil Dervişoğlu, Sacha Boey, Morutan ve Barış Alper gibi isimler İspanyol hocayla çalışmaktan memnun değiller... Torrent'in gönderileceğini öğrenen Morutan'ın uzun zaman sonra Başakşehir maçında ısınma hareketleri sırasında yüzünün gülmesi ise dikkat çekti. (Sabah)

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48