Galatasaray'da Yusuf Demir için formül aranıyor

Galatasaray formasıyla ilk kez Kasımpaşa maçının ikinci yarısında oyuna giren ve kısa sürede harikalar yaratan 19 yaşındaki Yusuf Demir'in Türk statüsünde oynayabilmesi için Sarı-Kırmızılı yönetimin arayış içinde olduğu öğrenildi.

Galatasaray'da Yusuf Demir için formül aranıyor
ŞİMDİDEN HEYECANLANDIRDI

17 yaşında Barcelona forması giyen, 19 yaşına geldiğinde Galatasaray 'ın 6 milyon Euro bonservis bedeliyle kadrosuna kattığı YusufDemir, şimdiden SarıKırmızılı camiayı en çok heyecanlandıran isim haline geldi. Kasımpaşa maçının ikinci yarısında 10 numara pozisyonunda oyuna giren ve klas sol ayağıyla kısa sürede harika işler yapan genç yeteneğin bundan sonra nasıl bir grafik çizeceği büyük merak konusu.

OKAN BURUK'UN ELİ BAĞLI

Aslan'ın hocası Okan Buruk, Yusuf'a çok daha fazla süre vermek istiyor. Ancak genç oyuncunun yabancı statüsünde olması, 11'deki 3 yerli zorunluluğu sebebiyle teknik ekibin elini kolunu bağlıyor.

MİLLİ TAKIM ŞANSI KALMADI

Daha önce 4 kez Avusturya Milli Takımı'nın formasını giydiği için, Türk Milli Takımı'nda oynama şansı kalmayan Yusuf, Süper Lig'e 2015'ten sonra transfer olduğundan, kural gereği yabancı sayılıyor. Galatasaray Yönetimi, bu kuraldan mağdur olan tüm oyuncularla ilgili bir değişiklik, güncelleme veya esnetme yapılabilir mi sorusuna cevap arıyor. Konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde bir girişim yapılması gündemde.

"BİZİM HATAMIZ YOK"

Milli takımda genç oyunculardan sorumlu olan Tolunay Kafkas ise "Kendi açımızdan bir şeyleri atlamış olsak, şunu çok açık söylerim, 'Bu bizim hatamız. Özür dileriz' derim. Ancak Yusuf Demir konusunda böyle bir durum söz konusu değil. Burada Yusuf Demir'in tercihi ile ilgili bir durum söz konusu" diye konuştu.

"TÜRKİYE BİZİ GÖRMEDİ"
Yusuf daha 15 yaşındayken konuşan babası Hasan Demir ise o gün şunları söylemişti: "Avusturya onu kaybetmemek için büyük çaba sarf ediyor. Oğlumun Avusturya A Milli Takımı’nı seçmesini istiyorlar. Böyle bir ilgi olması sebebiyle mutluyuz. Ama biz Trabzonluyuz. İşin bir de bu yönü var. Avusturya bu kadar ilgili olmasına rağmen Türkiye’den Milli Takım için kimse bizi aramadı. Tüm Avrupa’nın görüp takip ettiği oğlumu bir tek Türkiye görmedi!” (Fanatik)

SIRADAKİ HABER

banner48