Galatasaray'da alış ve satış haftası!

Galatasaray, iki stoper takviyesi birden yapacak. Kaan Ayhan ve Olsen hâlâ liste başı. Omeragic ve Isak Hien de diğer adaylar. Kanat ve forvet operasyonu da devam ediyor.

Galatasaray'da alış ve satış haftası!

Kadrosunu güçlendirme çalışmalarına hız kesmeden devam eden Galatasaray'ı oldukça yoğun tempolu bir hafta bekliyor.

NELSSON İÇİN RAKAM 20 MİLYON EURO

Sarı-Kırmızılılar, ligde bir yol kazası daha yaşamamak adına takviyeleri geciktirmeden takıma dahil etmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda ilk olarak stoper transferini bitirmek isteyen Galatasaray Yönetimi, Victor Nelsson'un satışı konusunda hem Sevilla hem de birkaç İngiliz kulübüyle görüşmelere devam ediyor. Danimarkalı savunma oyuncusundan gelmesi beklenen yaklaşık 20 milyon Euro'nun tamamı, yeni yapılacak transferlerde kullanılacak.

HANCHE-OLSEN VE KAAN AYHAN

Listenin başında ise Andreas Olsen ile Kaan Ayhan yer alıyor. Erdem Timur'un önümüzdeki günlerde yapacağı İtalya seferinde Kaan Ayhan transferini bitirmeye çalışacağı öğrenildi. Norveçli stoper Olsen için de artık son aşamaya gelindi. Nelsson'un satışının kesinleşmesinin ardından Olsen transferinin açıklanması bekleniyor.

LUYINDAMA DA GİDİYOR

Galatasaray böylece kadroya iki stoper takviyesi birden yapmış olacak. Ayrıca Nelsson'dan sonra, Kongolu stoper Luyindama ile yolların ayrılması da yüksek ihtimal.

LUYINDAMA'YA 3 MİLYON EURO

Tecrübeli futbolcu birkaç Belçika kulübüyle temas halinde ve Galatasaray'ın yaklaşık 3 milyon Euro'luk bir bonservis beklentisi var.

HIEN'İN MALİYETİ UYGUN

Diğer taraftan alternatif stoper adaylarına bir yenisi daha eklendi. İsveç'te Djugarden takımının formasını giyen 23 yaşındaki 1.91'lik Isak Hien, Aslan'ın radarına girdi. Kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, Hien'in maliyeti, listedeki diğer oyunculara göre oldukça uygun ve yatırım yapılabilecek bir potansiyele sahip.

OMERAGIC'İN MALİYETİ YÜKSEK

Diğer taraftan Zürich'te oynayan 20 yaşındaki stoper Omeragic için de pazarlıklar sürüyor, fakat bu transfer maliyeti sebebiyle hiç kolay görünmüyor.

SIRADAKİ HABER

banner48