İngiltere'de yeni bir Türk yıldız doğuyor

Championship ekiplerinden Stoke City kulübünün altyapısında oynayan Emre Tezgel, gelecek adına en çok umut veren genç yeteneklerden biri olarak kabul ediliyor.

İngiltere'de yeni bir Türk yıldız doğuyor


Hem anne, hem de baba tarafından Türk asıllı olduğu söylenen Tezgel, 19 Eylül 2005'te İngiltere'nin Burton kentinde doğdu. 16 yaşındaki yıldız adayı, 9 yaşındayken futbola başladığı kulüp olan Belvedere Park F.C'den Stock City altyapısına transfer olmuştu. Temuz 2020'de Stock City altyapısından Stoke U18'e, Haziran 2022'de ise Stoke U23 takımına yükselme başarısını gösteren Tezgel, geçen Haziran ayında ise Stoke City ile 2025'e kadar yeni bir sözleşme imzalamıştı.
Stoke City altyapı akademisinden Gareth Owen, Daily Mail'e verdiği demeçte Emre Tezgel'i, Harry Kane'ye benzeterek,"O, Harry Kane tarzı bir santrafor. Koşması bazen değişik olabiliyor. Ama çok hareketli bir oyuncu, topu havada çok iyi kontrol edebiliyor. Bu özelliği bir santraforun sahip olabileceği bir özellik zaten. Tezgel, çok profesyonel ve hatasız oynuyor, sahada ileri çıkıyor ve stoper oyuncuları küçük hamle ile boşta bırakıyor. Bu yaşta bu zekada olmak harika bir şey." şeklinde genç yeteneği övmüştü.

1.82 boyundaki santrafor oyuncusu, kendi yaş kategorisine göre hem fiziksel hem de teknik olarak daha gelişmiş olduğundan dolayı sahada bu avantajını çok iyi kullanabiliyor.
 

SIRADAKİ HABER

banner48