Erden Timur'dan transfer açıklaması

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, Ajans 1905'e açıklamalarda bulundu.

Erden Timur'dan transfer açıklaması
"BİRLİKTELİK ŞAMPİYON YAPTI"

"Şampiyonluğun en önemli sebeplerinden biri birliktelik oldu. Bizde daha önce ibra sebebiyle küs olan olmayan herkes bize destek verdi. Okan Buruk ve Ayhan Akman'ın kadro mühendisliğinde büyük emekleri var."

"GARANTİ OYUNCU ALMALIYDIK"

"Türkiye'deki transferlerin çoğu daha fazla verilerek yapılmış. Bir de iyi olmayan, talibi çok az olan oyunculara gidilmiş. Biz bir kural koyduk. Muhakkak bizim garanti oyunculara gitmemiz gerekiyordu. 13. bitirmiş bir takımı şampiyon yapabilmek için garanti oyuncu almamız lazımdı."

"GEÇEN SENE İLE AYNI MAAŞ RAKAMLARI"

"Bağımsız bir karakter analizi şirketiyle anlaştık. Bu dünyada çok az olan bir şey. Bunlardan sonra asıl yapmamız gereken şey oyuncuyu ikna etmekti. Bunun da tek sebebi samimiyet. Geçen seneki maaş rakamlarıyla bu senenin aynı olmasının asıl sebebi buydu."

"ICARDI YÜZDE 1 İHTİMALDİ"

"Bir insan duygusal bir şekilde ikna olmuşsa onu nasıl yaptığımı anlatmak istemem. Mauro Icardi'nin ismi bize geldi. İtalya'dan gelen Gardi, şimdi herkes tanıyor. Onu da Abdülkerim'in menajeri Uğur tanıştırmıştı. Bizim için yüzde 1 ihtimal bir şeydi. İnsan zaferden değil, seferden sorumludur. Başarı insanın kendisinin değildir. Sonuç insanın elinde değildir. Çaba önemli olan şey burada."

"BİZİM 500 BİN EURO'MUZ VAR DEDİM"

"Wanda Nara ile uzun süre görüşmeye çalıştık. Bu tam 15-20 gün sürdü. Bir gün havaalanındaydı o zaman konuştuk. 'Biz bakalım ama birçok opsiyon var. Tekrar görüşelim' dedi. Sonra uzun süre görüşemedik. Aradaki menajer telefonumda hala Icardi diye kayıtlı. Sonra görüşmelere başladık. Olur mu, olmaz mı diye düşünürken 8 milyon euro maaşı var onu nasıl yapacağız diye düşünüyorum. Aracıya biz 500 bin euromuz var dedik. Wanda Nara'yı davet etti ve buraya gelip 2 gün kaldı."

"ABDÜLKERİM İLE 5 DAKİKADA ANLAŞTIK"

"Abdülkerim transferinde bir haber geldi. Fenerbahçe ile ipler kopmuş. Bir incinme olmuş galiba. Menajeri şirketime çağırdım. Konuştuk, 5 dakikada anlaştık. Sayın Ali Koç ile yaşadıkları şeyi de görüşmede hiç dile getirmedim. Uğur da ondan etkilenmişti. 3-4 saat bekledi. Telefonlar geldi, ne rakamlara çıktılar ama verdikleri sözlerinden hiç bir zaman caymadı. Orada delikanlı bir tavır sergilediler."

AJANS 1905 ÖZEL RÖPORTAJININ TAMAMI 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2023, 13:34
SIRADAKİ HABER

banner48