Galatasaray'a transfer müjdesi!

Galatasaray'da, corona virüsü (Covid-19) salgını sebebiyle Süper Lig'e verilen arada gelecek sezonun planlamasına hız verildi.

Galatasaray'a transfer müjdesi!

Gelecek sezon maliyeti düşürmek isteyen ve Faslı oyuncu Younes Belhanda'yı elden çıkarma niyetinde olan Galatasaray'a iyi haber geldi. Buna göre Suudi Arabistan'dan 3 kulüp Belhanda'yı renklerine bağlamak istiyor.

BELHANDA'NIN DURUMU FARKLI

Koronavirüsü nedeniyle büyük gelir kaybı yaşayan Galatasaray, gelecek sezon öncesi yüksek maaş alan futbolcularıyla görüşme gerçekleştirip yeniden indirim talebinde bulunacak. İndirimi kabul edenlerle yola devam etmeyi planlayan sarı-kırmızılı yönetim, anlaşma sağlayamadığı isimlerle ise yollarını ayırmayı planlıyor. Cimbom'un Faslı yıldızı Younes Belhanda'nın durumu ise biraz daha farklı.

BELHANDA'YA CAZİP TEKLİFLER

Sarı-kırmızılı yönetim, maaşında indirim yapmayı kabul etse dahi Belhanda için gelecek cazip teklifleri değerlendirme kararı aldı. Galatasaray'ın, değerini bulduğu takdirde elinden çıkartmayı planladığı Belhanda'ya teklif üstüne teklif gelmesi yöetimin iştahını kabarttı.ü

3 ARAP KULÜBÜ DEVREYE GİRDİ

3 Arap kulübü Al-Nasr, Al-Ittihad ve Al-Duhail'in Faslı yıldızı kadrosuna katmak için yoğun çaba gösterdiği ifade ediliyor. Belhanda'yı isteyenler arasında ismi açıklanmayan bir de Çin kulübünün olduğu da iddialar arasında.

10 MİLYON EUROLUK TEKLİF BEKLENİYOR

Galatasaray, Belhanda'nın satışından 10 milyon Euro kazanç elde etmeyi hedefliyor. Sarı-kırmızılı yönetim bunu başardığı takdirde UEFA'nın Finansal Fair Play engelini aşmada çok önemli bir adım atmış olacak. (Sabah)

SIRADAKİ HABER

banner48