Fatih Terim: "Kaybetmekten korkmayan bir Galatasaray olacak"

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacakları PSG maçı öncesi basına açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: "Kaybetmekten korkmayan bir Galatasaray olacak"

İşte Terim'in açıklamaları:

Fransız medyasında bir gazeteci arkadaşımız Lemina’ya hücumda fazla gözükmüyorsunuz manasında haklı olarak bir soru sordu. O kadar kolay ki bu soruyu sormak. Hele elinizde Di Maria, Neymar, Cavani, Icardi varsa bu soruyu sorarsınız tabii ki. Bunların üçü yedek olacak zaten. Bizim UEFA cezasından dolayı zor bir araya getirdiğimiz oyunculardan 7-8 tanesi yok. Hele Falcao ve Andone gibi oyuncular da yok. Geçmişe baktığımda sıkıntılı dönemler olmuştur ama son 3-4 ay çektiğimiz dönemdeki süre, kayda değer olarak yer alacaktır.

Oynayacağımız takımın oyuncu kalitesi geliri açısından dünyanın en önemli takımlarından biri olduğunu unutmamak gerekir. Bu tip durumlarda benim ve Galatasaray ilkesi mücadeleyi bırakmadan oynamak. Galatasaray’a yakışan da budur. Falcao bizimle beraber ama fiziği ne kadar müsait, tamamını zaten çıkaramaz da 45 dakika oynayabilir mi, bu ilk mi son 45 dakika mı yarın karar vereceğiz. O da olmazsa birileri oynayacaktır. Son durum bu.

Biz burada maçtan önce PSG’nin favorisi olduğu söylemek bir kehanet değil. Dünyanın en önemli kadrolarından biri olduğunu söylemekte. Kimse maça başlamadan kaybettiğiniz söylemez, hele biz hiç söylemeyiz. Kaybetmekten korkmayan bir Galatasaray olacak. Rakip takımın gücünü kabul ediyoruz ama tespit için söylüyoruz. Mücadele eden bir Galatasaray istiyorum ben. Oyuncularıma da bunu söyleyeceğim. Böylesine Galatasaray taraftarı da bir şey söylemez, tam tersi kaybettiği maçlarda bile bu reaksiyon gösterildiği zaman çağırıp teşekkür etmiştir.

Mario Lemina "PSG iyi bir takım. Bunu hepimiz biliyoruz. Ancak bir maçta her şey olabiliyor. Maç 0-0 başlıyor. Önemli oyuncularımız eksik. Bunların yerine yarın kendisini göstermek isteyen hazır oyuncular olacak. Bir arada oynamamız gerekiyor. Yarın akşam sonucu göreceğiz" dedi.

Basın toplantısında da açıklamalar yapan Lemina "Zorlu bir maça çıkacağız ama inancımız var. Kuvvetli bir takımız ama iyi bir performans sergilememiz gerekiyor. Çok zor dönemler geçirdim kariyerimde, zorlu yollardan buralara geldim. Zor anlar geçirdim. Galatasaray sayesinde istediğim gibi oynayabiliyorum. Umarım bu şekilde devam eder" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 20:25
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48