"Serbest atışlar farkı belirledi"

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın, Unicaja Malaga'ya 88-83 mağlup olduğu 7DAYS EuroCup mücadelesinin ardından Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ve kaptanımız Göksenin Köksal açıklamalarda bulundu.

"Serbest atışlar farkı belirledi"

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Bence çok özel bir maç oynandı bugün. Çok fazla iniş ve çıkış gördük iki takım adına da. Farklı hikayelerin ortaya çıktığı bir maçtı. İstatistiklere baktığım zaman çok daha akıllı oynaması gereken bir takım görüyorum. Özellikle ikinci yarıda… Yüzde 47 gibi bir yüzdeyle iki sayılık atışlarda isabet bulmuşuz ki bunun çok daha yukarılarda olması gerekir. Maç boyunca toplam 28 üçlük denemesinde bulunmuşuz ki bu da bizim için kabul edilebilir değil. Tabii Malaga’nın savunması da bizi buna biraz zorladı. Ancak serbest atış istatistiklerine bakarsak çok ilginç bir tablo görüyoruz. Rakibimiz 32 kez çizgiye gelip 26’sında isabet bulmuş. 5 sayıyla biten bir maçta takdir edersiniz ki bu çok önemli bir nokta. Oyuncularımı tek tek kutlamak istiyorum. Malaga’ya karşı deplasmanda oynamak hiçbir zaman kolay değildir. Grubumuzdaki en güçlü takımlardan bir tanesi. Bu maçta yaptığımız basit hataları analiz ederek sonraki maçlara hazırlanmamız gerekiyor. Ama neticede bu bir grup maçıydı ve maçı sadece beş sayılık farkla kaybettik. 20 sayılık bir fark da olabilirdi, son çeyrekte 18 sayı kadar geriye düşmüştük. Bu atmosferde karakter göstererek geri dönmeyi başardık. Bu da önemli bir doneydi. Rakibimizi galibiyetten dolayı kutluyoruz. Burada oluşturdukları kültüre ve atmosfere saygı duyuyoruz. Umuyoruz biz de onları İstanbul’da aynı şekilde ağırlayacağız.”

Göksenin Köksal ise şunları söyledi:

“Buraya çok zor bir maç oynayacağımızı bilerek geldik. Malaga grubumuzdaki en iyi takımlardan. Sadece beş sayılık bir farkla kaybetmenin evimizde oynayacağımız ikinci maçta ikili averajı almak için önemli olduğunu düşünüyorum. Malaga bizim gibi EuroCup’ı daha önce kazanmış ve önemli geleneklere sahip bir takım. İstanbul’da onları mağlup etmek istiyoruz.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48