Unicaja Malaga 88 – 83 Galatasaray Doğa Sigorta

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, 7DAYS EuroCup D Grubu üçüncü hafta mücadelesinde Unicaja Malaga’ya konuk oldu. Takımımız sahadan 88-83’lük mağlubiyet ile ayrıldı.

Unicaja Malaga 88 – 83 Galatasaray Doğa Sigorta

Takımımız karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Greg Whittington, Zach Auguste beşiyle başladı.

Mücadeleye Tai Webster’ın sayılarıyla başlayan takımımız, Göksenin Köksal’ın üç sayılık basketi ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla beraber karşılaşmanın ilk üç dakikasını 1-7 önde geçti. Aaron Harrison’ın üç sayılık basketi ve Tai Webster’ın sayılarıyla skore üreterek farkı koruyan takımımız karşılaşmanın ilk beş dakikasını 6-12 önde geçti. İlerleyen anlarda oyuna denge getiren ev sahibi ekip farkı 1 sayıya kadar indirse de Zach Auguste ve Ege Arar’ın sayılarıyla üstünlüğünü devam ettiren takımımız, Ben Moore’un faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle çeyreğin bitimine 01:40 kala skoru 13-18’e getirdi. Periyodun son kısmında Tai Webster’ın üç sayılık isabetiyle skor üreten takımımız ikinci çeyreğe 18-21’lik üstünlükle girdi.

İkinci çeyrekteki ilk sayılarını Ben Moore ile bulan takımımız, ilerleyen anlarda Can Korkmaz ve Tai Webster ile skor üretti ve çeyreğin ilk dört dakikası 27-27’lik eşitlik ile geçildi. Rakibinin faul çizgisinden kaydettiği sayılara Zach Auguste’un basket faulü ile cevap veren ekibimiz, Aaron Harrison’ın faul ve üç sayı çizgisinin gerisinden kaydettiği isabetlerle devrenin son üç dakikasına 32-34 önde girdi. İlerleyen anlarda takımımız Zach Auguste ile pota altından etkili oldu ve devrenin son dakikasına 37-37’lik eşitlik ile girildi. Devrenin son anlarında rakibinin sayılarına Ege Arar’ın basketiyle cevap veren takımımız, soyunma odasına 41-39 geride girdi.

Takımımızın ikinci yarıdaki ilk sayılarını Aaron Harrison ile buldu. İlerleyen anlarda takımımız, Can Korkmaz’ın faul çizgisinden bulduğu isabetlerin ardından Göksenin Köksal’ın üç sayılık basketiyle farkı 1 sayıya indirdi. (47-46) Mücadelenin devamında Ben Moore ve Zach Auguste ile skor üretmeye devam eden takımımız, Yiğit Arslan’ın faul çizgisinden kaydettiği sayı ile çeyreğin son iki dakikasına 57-55 geride girdi. Tai Webster ve Zach Auguste’un sayılarına rağmen çeyreğin son kısmını daha iyi oynayan ev sahibi ekip final periyoduna 64-58 önde girdi.

Son çeyreğin ilk dakikalarında rakibini yavaşlatmakta zorlanan takımımız periyodun ilk sayılarını Ege Arar ile buldu. Yiğit Arslan’ın üç sayılık basketine rağmen hücumda ritim yakalayan ev sahibi ekip, mücadelenin son beş dakikasına 78-63 önde girdi. İlerleyen anlarda Greg Whittington’ın üç sayılık basketi ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla 0-8’lik bir seri yakalayan takımımız, karşılaşmanın son üç buçuk dakikasına girilirken skoru 78-71’e getirdi. Ev sahibi ekip faul çizgisinden bulduğu isabetlerle takımımızın serisini sona erdirse de ekibimiz bu sayılara Aaron Harrison’ın üç sayılık isabetiyle cevap verdi. (80-74) Mücadelenin son kısmında Aaron Harrison ve Greg Whittington’ın sayılarıyla farkı kapatsa da süre yeterli olmadı ve takımımız sahadan 88-83’lük mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 18-21
İkinci çeyrek sonucu: 41-39 (23-18)
Üçüncü çeyrek sonucu: 64-58 (23-19)
Dördüncü çeyrek sonucu: 88-83 (24-25)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, sonraki maçında 19 Ekim Cumartesi günü BSL maçında Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’a konuk olacak.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48