"Reaksiyon vermek kolay değildi"

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın, ING Basketbol Süper Ligi yedinci hafta mücadelesinde Darüşşafaka Tekfen karşısında aldığı 78-75’lik galibiyetin ardından Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ve oyuncumuz Ben Moore açıklamalarda bulundu.

"Reaksiyon vermek kolay değildi"

Başantrenörümüz şu ifadeleri kullandı:

"Galibiyeti almamız önemli. Oyuncularımın hepsinin kaybedilen maçtan sonra böyle bir reaksiyon vermesi önemliydi. Darüşşafaka hem EuroCup'ta hem ligde baskılı ve sert oynayan bir ekip. Zaten bu kimlikleri maçın skoruna da yansıdı. Ama biz de iyi savunma yaptık. Maçın son iki dakikasında yine çok basit hatalarımız var. Ama kaybettiğimiz iki maçtan sonra böyle bir reaksiyon vermek kolay değildi. Oyuncularımı kutluyorum. Şimdi önümüzde iki tane deplasman var. Üçüncü kez iki deplasman haftasına giriyoruz. Önemli olan deplasmandan galibiyet çıkarabilmek. Umuyorum sağlıklı kalarak bu haftayı da iyi atlatmak istiyoruz. Greg Whittington, Trento maçında sakatlığı olmasına rağmen oynadı. O nedenle enerjisi çok düşüktü. Sağlık ekibinin yönlendirmesi doğrultusunda üç gün dinlendi. Pazartesi bir kez daha kontrole girecek. Ondan sonra Oldenburg maçında olup olmayacağına bakacağız. Greg'in olmadığı bir günde Ben Moore'un öne çıkması, Ege'nin katkısı, Ayberk'in katkısı bizim için önemliydi. Takım olmak buralardan geçiyor. Yokluk bazen "x-factor" olan oyuncuları öne çıkarıyor. Moore'la Ege bugün "x-factor" oldu, bundan memnunum."

Oyuncumuz Ben Moore ise şu ifadeleri kullandı: 

"Bugünün özeti enerji ve efor. Hücumda çok iyi olmadığımız bir günde, maç boyu savunmada rakibimizi iyi durdurduk. Savunma ribauntlarında daha iyi işler yapabilirdik. Ama savunmamızın genel olarak iyi performansı bize maçı kazandırdı. Takım olarak bir arada kaldık. Bence bugünün en önemli noktası buydu."

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48