Kadir Çetinçalı : "Kaan Ayhan Transferi"

Kaan Ayhan ile ilgili gelişmeler Galatasaray içinde türlü tartışmaları neden oldu. Kaan Ayhan ile ilgili bazı gerçekleri açıklama vakti geldi.

Kadir Çetinçalı : "Kaan Ayhan Transferi"

1- Kaan Ayhan Fatih Terim’in transfer listesindeki öncelikli isimlerden biri idi. Kulübünün ligden düşmesi ile 2,5 milyon Euro bonservis bedeli ile serbest kalıyordu. Ve kaldı şunu bilin ki Kaan Ayhan hala Sassuolo ile sözleşme imzalamış değil.

2- Kaan Ayhan ve ailesinin öncelikle tercihi Galatasaray. Şu ana kadar Fortuna Düsseldorf ve Kaan Ayhan’a en geçerli teklifi Trabzonspor yaptı ancak Kaan Ayhan Trabzonspor’u istemedi.

3- Kaan Ayhan’ın bonservisi için Galatasaray 2 milyon Euro peşin para bulamayınca, Kaan Ayhan’ın ailesinin de tanıyıp onay verdiği bir kurum Galatasaray’a 500 bin Euro peşin siz verin biz üstünü tamamlayalım önerisinde bulundu.

4- Ancak bu kurumun Galatasaray’a teklifinde biz parayı sizin için buluruz siz bize 2 yılda taksitlerle 2.7 milyon Euro ödersiniz şartını öne sürdü. Yani biraz faiz geliri istediler. Galatasaray bunu 2.4 yapalım önerisini sundu. Ancak bu teklif reddedildi.

5- Galatasaray’ın Kaan Ayhan için hala şansı var. Kaan Galatasaray parayı bulursa Sassuolo’yu bir kenara itecek.

Kaan Ayhan’ın transferi için tüm bu girişimleri Avrupa Türk Futbol Kulüpleri Federasyon Başkanı Ayhan Yıldız sürdürdü. Ve Ayhan Yıldız’a göre Galatasaray biraz daha çaba gösterirse bu iş olacak.

Galatasaray taraftarı bu süreçte mümkün olduğunca sakin kalmalı ve yönetime panik yaptırmamalı. Ayrıca haberci meslektaşlarına sallayan sosyal medya maymunu bazı kişiliksizlere de prim vermemeli.

İşte Ayhan Yıldız ile Kaan Ayhan’ın ailesinin yaptığı görüşmenin de fotosu

Resim

Kadir Çetinçalı Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 16:45
SIRADAKİ HABER

banner18

banner48