Doğa Sigorta CEO'su Nihat Kırmızı'ya Başkan Adaylarından Teklif Yağıyor!

Ajans 1905 Özel Haber! Doğa Sigorta CEO'su Nihat Kırmızı Seçimler ile ilgili ne düşünüyor!

Doğa Sigorta CEO'su Nihat Kırmızı'ya Başkan Adaylarından Teklif Yağıyor!

2.5 sezondur Galatasaray'ın Basketbol takımının sponsoru olan ve Galatasaray basketbol takımına yeniden hayat veren Doğa Sigorta CEO'su Galatasaray Üyesi Nihat Kırmızı seçimlerin aranan ismi oldu. Şuana kadar aday olanların ilk işi Nihat Kırmızı'yı aramak oluyor. Herkes oluşturacağı yönetim kurulu listesinde Nihat Kırmızı'yı görmek istiyor. Spor geçmişi olan Başarılı İş Adamı henüz hangi listede olacağına karar vermedi. Ancak Nihat Kırmızı'nın yakın çevresine "Başkan kim olursa olsun farketmez, yeter ki Galatasarayımıza faydalı olacağına inandığım kişiler için ve Galatasaray için maddi, manevi bütün desteği vereceği öğrenildi."

Ajans 1905 Özel Haber

Nihat Kırmızı Kimdir ?

1978 yılında Şanlıurfa da doğmuştur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde yapmış Akabinde yüksek eğitimine devam ederek Marmara Üniversitesi S.B.E İşletme Bilim Dalı Muhasebe ve Finansman dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. İşletmelerde iç kontrol ve bağımsız denetim konusunda tez yazmıştır.

Mezuniyetinden sonra İngilizce dil eğitimi için New York’a giderek Embassy CES dil okulunda 6 aylık İngilizce dil eğitimi almıştır. Ayrıca iş hayatına yönelik birçok eğitim sertifikalarına da sahiptir.

2003 yılına sigortacılık alanında kariyerine devam etmiş kurumsal satışından acenteliğine kadar birçok kademede görev almıştır. Sigortacılık alanında teknik, satış, pazarlama, finans, hasar gibi bölümlerin eğtimlerini ve sertifikalarını almıştır. Dış ticaret alanında Almanya’nın sektöründe öncü firmalarından Alberts Collection GMBH’nin Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini yapmıştır.

2008 yılında telekomünikasyon sektöründe ve Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren Doğa Telekom’un genel müdürlük vazifesini üstlenmiştir. Bu görevi ifa ederken üstlendiği çağrı merkezleri, internet ve VOIP servis sağlayıcılığı ve online eğitim gibi farklı alanlarda önemli projelere başarıyla imza atmıştır. Online eğitim alanının öncülerindendir. 2011 yılında yatırımına karar verilen Doğa Hospital Hastaneler Zinciri projesinin ilk ayağı olan Esenyurt Doğa Hospital’ı 2012 yılı itibariyle faaliyete geçirerek bu alandaki yatırımlarına hız vermiştir. Aynı yıl içerisinde Yunanistan da kurulan aylık 600 ton kapasiteli Trakya Serez Helal Et işleme tesislerini hayata geçirmiş ve halen Avrupa da ki helal et ihtiyacına yönelik talebin önemli bir kısmını bu tesis ile karşılamaya çalışmaktadır. 2013 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan ve bünyesinde Anadolu Lisesi ile Sağlık Kolejleri bulunduran Mesleğim Eğitim Kurumlarının kuruculuğunu üstlenmiştir. Yine 2013 yılında Kırklareli merkezde devir alınan günlük 600 ton kapasiteye sahip soğuk hava deposu ile yaş sebze ve meyve ihracatı projesini başlatmıştır.

2013 yılında ulusal çapta geniş acente ağıyla faaliyet gösteren Doğa Sigorta şirketinin kuruluş işlemlerini gerçekleştirmiş ve yönetim kurulu başkanı olarak başına geçmiştir. Hali hazırda bu görevine devam etmektedir. Kooperatif olarak ilk katılım sigortacılığını başlatmış bu çalışmayla inanç hassasiyeti olan kişi ve kurumların da güvence alabilmelerine imkan tanıyarak sigortalılık penetrasyonun yükselmesine de katkı sağlamaktadır.

Vakıf, dernek, kulüp gibi birçok sivil toplum kuruluşunda görev almış ve başkanlığını yaptığı Girişimci Fikirler Derneği ile birçok girişimciye sertifika eğitimleri vererek karşlıksız veya faizsiz kredilerden yararlanmasını sağlamış istihdamın armasına katkıda bulunarak değerli birçok girişimin hayat bulmasına destek olmuştur.

Ayrıca iş dünyasındaki faaliyetlerinden ötürü TÜSİAD üyesi olan Nihat Kırmızı, sportif  alanda da Galatasaray kongre üyeliği ve GSYİAD üyeliğini aktif olarak devam ettirmektedir.

Nihat Kırmızı; evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 00:40
SIRADAKİ HABER

banner48