Ajans 1905 Patreon'da! Patreon nedir, nasıl kullanır?

Ajans 1905 Patreon'da! Peki Patreon nedir, nasıl kullanır?

Ajans 1905 Patreon'da! Patreon nedir, nasıl kullanır?

Ajans 1905 Patreon'da! Artık Ajans 1905'e Patreon'dan destek olabilirsiniz.

İşte patreon linkimiz...

https://www.patreon.com/ajans1905

Patreon hakkında merak elilenler

Patreon Nedir?

Patreon aslında bir bağış sistemi. Takip ettiğiniz ve yaptıklarına emek verdiğini düşündüğünüz bir Youtube kanalına, eğer Patreon hesabı varsa cüzi miktarlarda bağış verebiliyorsunuz ya da destek olabiliyorsunuz.

Patreon sanatçılar, yazarlar, haberciler, youtuberlar gibi içerik üreten, fayda sağlayan insanların kolaylıkla desteklenebileceği bir mecra. 

Patreon’dan Nasıl Destek Olunur?

Destek olacak kişilerin, yani patronların öncelikle sisteme üye olması gerekiyor. Üye olduktan sonra destek vereceğiniz hesabı açıp Become a Patron yazılı butona tıklamanız gerekli. Sonrasında ödeme planını seçiyorsunuz. İki farklı yöntemle ödeme yapılabiliyor, biri Paypal diğeri de kredi kartı kullanarak. Ülkemizde Paypal’ın kullanım olanaklarının çok sınırlı olması nedeniyle kredi kartı, destek konusunda tercih edilen bir ödeme yöntemi.

Patreon üzerinden para toplamak yasadışı değil mi?

Hayır! Patreon kullanılarak destekçilerimizin verdiği maddi destekler, hiçbir hayır kurumu veya dernek için toplanmamaktadır ve Evrim Ağacı'nın kendi işleyişi, projeleri ve amaçları haricinde hiçbir amaçla kullanılmamaktadır. Dolayısıyla "yardım toplama" veya "hayır için bağış toplama" kapsamına girmemektedir.

Sadece kredi kartı mı kullanılabiliyor?

Evet. Ne yazık ki Patreon banka kartlarını (debit card) ve banka hesap numaralarını -şimdilik- kabul etmiyor. Bir diğer seçenek, sanal kart kullanmak. Sanal kartınız da kredi kartı yerine geçtiği için kullanabiliyorsunuz.

Patreon'dan tek seferlik bağış yapmak mümkün mü?

Eğer tek seferlik bağış isterseniz, dilediğiniz miktarı seçip, aylık bağış talimatı işlemini tamamladıktan ve çekim işlemi kredi kartınıza yansıdıktan sonra bağış talimatını yine Patreon hesabınıza giderek iptal edebilirsiniz. Böylece tek seferlik çekim yapılmış olacak; bir sonraki ay ve sonrasında kredi kartınız ekstradan çekilmeyecektir.

Patreon'da bağış miktarını değiştirebilir miyim?

Elbette, ne zaman isterseniz! Tek yapmanız gereken, Patreon hesabınıza gitmek. Buradaki görselleri takip ederek adım adım tıklamanız gereken yerleri görebilirsiniz.

Patreon'dan bağış yapmaktan vazgeçip, iptal edebilir miyim?

Elbette, ne zaman isterseniz! Tek yapmanız gereken, Patreon hesabınıza gitmek. Buradaki görselleri takip ederek adım adım tıklamanız gereken yerleri görebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48