Yeni saçların çıkmasını destekliyor!

Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilmek için saçlarınıza çok iyi bakmanız gerekir.

Yeni saçların çıkmasını destekliyor!

 Saç sağlığını önemseyen herkes saçlarınıza düzenli olarak bakım uygular. Gerek profesyonel yöntemlerle gerekse evde doğal yöntemlerle uygulanan saç bakımları saçları onarır ve besler.

Özellikle saç bakımında kullanılan bazı doğal yağlar var ki onlar saçlara vitamin depolayarak güçlendiriyor ve saç tellerini kalınlaştırıyor.


ZEYTİNYAĞI 
Zeytinyağı saç uzaması konusunda çok etkilidir. Yağlı asitlerle, birçok antioksidanla, E vitaminiyle dolu olan zeytinyağı, saç derinize nemlendirerek, zarar görmüş yerleri kısa sürede onarır.

Ilık zeytinyağını saç diplerinize sürün.
Birkaç dakika boyunca nazik bir şekilde masaj yapın.
Saçlarınızı bir havlu ile sarın ve gece boyunca bu şekilde uyuyun.
Sabah uyandığınızda saçlarınızı zeytinyağından arındırın.
Düzenli olarak haftada 1 defa bu yöntemi uygulayın.

KEKİK YAĞI 

Kekik yağı, saç diplerinde meydana gelen kuruluk, kaşıntı ve pul pul dökülme gibi sorunları giderir. Saç diplerini rahatlatır.

Kekik yağı saçlara nem depolar ve dış etkenlere karşı güçlendirir. Saç tellerini onarır ve kalınlaştırır. Kekik yağını düzenli kullanarak saçlarınızın uzamasına destek olabilirsiniz.


  SARIMSAK YAĞI 
 

Sarımsak yağı vitamin ve mineraller açısından çok zengin bir doğal yağdır. Sarımsak yağının içerisinde antioksidanlar bulunur. Bu özelliği sayesinde saçları onarır ve yeniler.

Sarımsak yağı saç köklerini güçlendirir. Saç dökülmesini engeller ve yeni saçların çıkmasına destek olur. Sarımsak yağı saçların uzamasına destek olur.

Sarımsak yağını saç diplerinize masaj yaparak sürün.
Tüm gece saçınızda bekletin.
Sabah uyanınca güzelce yıkayın.
Haftada 1-2 kez tekrar edin.
BADEM YAĞI 
Badem yağı saç diplerinde oluşan kuruluğu giderir. Pul pul dökülmeleri ve kepek oluşumunu engeller. Badem yağı kullanarak saç köklerini ve saç tellerini güçlendirebilirsiniz. Ayrıca badem yağı saçlarınızın kısa sürede uzamasına da etki eder.

Badem yağı ayrıca saç derisi iltihabını önlemek için bu yağ, saç köklerine iyice nüfus ederek saç derisini yumuşatır.

Birkaç damla biberiye veya lavanta esans yağlarıyla 1-2 yemek kaşığı badem yağını karıştırarak, bu yağ karışımıyla kafa derinize masaj yapın.
Haftada 2-3 kez badem yağını saç diplerinize sürün ve bakım yapın.

SIRADAKİ HABER

banner48