Spotify ve Tinder’dan Sevgililer Günü Trendleri

Evde her zamankinden daha fazla zaman geçirdiğimiz bu yalnızlık çağında kim benzer bir müzik zevkine sahip birini sağa kaydırmak istemez ki? Ne de olsa ne dinlediğine bakarak bir insan hakkında çok fazla şey öğrenebilirsiniz.

Spotify ve Tinder’dan Sevgililer Günü Trendleri

Müzik ve podcast’ler insanları kişisel ve derin bir şekilde birbirine bağlayabilir. Tam da bu nedenle Spotify ve Tinder bu seneki Sevgililer Günü’nde kullanıcılarının verilerine dayanarak gözlemledikleri bazı trendleri paylaşıyor. İnsanlar büyük bir istekle randevulaşmak ve ilişki tavsiyesi almak isterken Spotify, dünya genelinde aşk temalı podcast’lerin dinlenme oranında geçen sene bu zamanlara göre yüzde 49 artış olduğunu söylüyor. Türkiye’de ise aşk temalı şarkıların dinlenme oranındaki artış yüzde 397.       

Bu arada Tinder, profile bir şarkı eklemenin insanların “kaydırma” deneyimini artırdığını ve çiftlerin eşleşme olasılığını yükselttiğini fark etti. Müzik, Tinder üyelerinin dünya genelinde profillerine ekledikleri tutkuların başında geldiği için profile bir şarkı eklemek, Sevgililer Günü’nde online bir buluşma için diyalog başlatmanın en iyi yolu olabilir. 

Spotify ve Tinder, bu seneki Sevgililer Günü’ne özel olarak en çok dinlenen aşk temalı şarkılar ve podcast’leri derledi. Aşağıda dünyadan ve Türkiye’den aşk dolu listeleri görebilirsiniz. Spotify’ın yenilenen Romantizm sekmesine mutlaka göz atın, ayrıca Tinder’ın Spotify’daki Sevgililer Günü çalma listesini de burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Spotify’ın blog sayfası For the Record’a da göz atabilirsiniz. 

Top 10 Tinder Şarkısı (Tinder profillerde en popüler 10 şarkı) 

Bir şarkı birisi hakkında gerçekten ÇOK ŞEY söyler - Bu şarkılarla sola ya da sağa kaydırma kararı sizin.

 

*Ocak 2021’de en çok dinlenen şarkılar 

 

Dünya genelinde popüler Sevgililer Günü aşk temalı podcast yayınları 

Hepimiz kötü bir randevuya denk gelmişizdir ya da berbat bir ayrılığın üstesinden gelirken kendi yolculuklarında aşkı bulanlara dair bazı gerçek hikayeleri duymaya ihtiyaç duymuşuzdur. İşte bu podcast’ler de tüm bunları dinleyicilerle paylaşıyor

 

 

Son 90 günde dünya genelinde kullanıcılar tarafından oluşturulan Sevgililer Günü çalma listelerine en çok eklenen şarkılar: 

Online bir Tinder buluşmasına hazırlanmak veya bir Galentine’s Day’e  ya da aşk moduna geçmek için bazen tek ihtiyacınız olan  iyi bir çalma listesidir.

 

 

 

Son 90 günde Türkiye’de ilişkiler ve aşk hakkında en popüler şarkılar: 

SIRADAKİ HABER

banner48