Neden aldatıldınız? İşte aldatmanın en yaygın 6 nedeni

Çiftlere danışmanlık konusunda otuz yıllık deneyime sahip bir ilişki uzmanına göre, dikkat etmeniz gerekenler burada.

Neden aldatıldınız? İşte aldatmanın en yaygın 6 nedeni

İnsanların aldatmasının bir numaralı nedeni, ilişkide bağlantı eksikliğidir. Çoğu insan, bir ilişkide bir bağlantı yaratmanın, sürdürmenin ve beslemenin ne kadar önemli olduğunun farkında değildir. Her zaman baştan çıkarıcı şeyler olacaktır, ancak bir çift birbirine bağlı hissettiğinde, bu ayartmalara göre hareket etme olasılığı önemli ölçüde azalır. 

CİNSEL BAĞLANTI EKSİKLİĞİ

Çoğu çift seks konusunda tembelleşir. Birbirlerinden nasıl kurtulacaklarını çözdüklerinde ve yeni bir eşin ilk cinsel heyecanı geçtikten sonra, çoğu çift özel hayatlarından memnun olur. Seksin zaman içinde harika olması için büyümeye ve öğrenmeye devam etmek için istekli olmak gerekir. 

Masayı taze tutmak için yeni teknikler, fanteziler, oyuncaklar ve deneyimler gelmeli.

Ayrıca ihtiyaçlarımız, fantezilerimiz ve bizi tahrik eden şeyler zamanla değişir, bu yüzden çiftlerin seks hakkında düzenli olarak iletişim kurması çok önemlidir.

Devam eden iletişim olmadan, küçük cinsel arzular çatlaklardan geçebilir veya denemek istediğiniz büyük bir şeyi ifade edemeyecek kadar gergin olabilirsiniz. 

Bu, bir çiftin bir üyesinin cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için başka yerlere bakma olasılığını artırabilir.

İLİŞKİNİN DIŞINDAKİ KÖTÜ SINIRLAR

Bunlar, genellikle dış kaynaklardan gelen ve ilişkinize gelen tehditlerdir. 

Bu tehditler birçok farklı biçimde gelir. Sizi mahremiyetinizden vazgeçmeye zorlayanlar, aylarca evinizde yaşayan kayınpederlerdir. 

Bir ilişki içinde olmanızı umursamayan işteki uygunsuz kişi ya da DM'lerinize kaymaya devam eden eski sevgili. İlişkinize saygı duymayan veya bekarmışsınız gibi davranan insanlarla sınır koymak size kalmış.

Kendilerine yaklaşan bu insanlarla sınır koymak da eşinizin sorumluluğundadır

HAKSIZ YERE SÜRÜP GİDEN KAVGALAR

Bir ilişkide çatışma kaçınılmazdır. Bununla birlikte, bu çatışmanın nasıl ele alındığı, genellikle ne kadar zarar verildiğini ve nihayetinde ilişkinin ne kadar süreceğini belirler. İnsanlar, bir çatışma ortaya çıktığında eşlerinin belden aşağı vurduğu bir ilişkide kalmak istemezler. Saygısızlığa uğramak, incinmek veya sözlü tacize uğramak, insanları başkalarıyla birlikte hareket etmeye karşı savunmasız bırakır.

HABER: POSTA

SIRADAKİ HABER

banner48