Kilo vermek için diyet yapmanıza gerek yok!

Uzun süreli ve düşük kalorili diyetler yapmadan da sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Doğru ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirdiğinizde de fazla kilolarınıza veda edebilirsiniz. Dengeli beslenmeyi düzenli egzersizle birlikte yaparak hayâl ettiğiniz vücuda sahip olabilirsiniz.

Kilo vermek için diyet yapmanıza gerek yok!


Uzun süre diyet yapmadan ve aç kalmadan da zayıflayabilmeniz mümkün. Günlük bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Diyetsiz zayıflatan önerileri bu listemizde bulabilirsiniz.

PORSİYONLARI KÜÇÜLTÜN

Kilo vermenin en büyük adımlarından biri de porsiyonları küçültmek. Yediğiniz yiyeceklerin porsiyonları küçüldükçe daha az kalori alırsınız.

Porsiyon küçültme tabağınızdaki sağlıksız olan besinleri çıkarma, ayrıca gün içerisinde tükettiğiniz abur cuburdan uzak durma anlamına gelir. Bu şekilde beslendiğinizde kilonuzun yavaş yavaş azaldığını görebilirsiniz.

HER GÜN 2 LİTRE SU 

Hem kilo vermek hem de sağlığınızı korumak için vücudunuzun ihtiyacı kadar su içmeniz önerilir.

Su vücutta biriken ödem ve toksinleri atar. Sindirim sistemini düzene sokarak bağırsakları çalıştırır.

Mideye doygunluk hissi vererek fazla kalori alımını sınırlar. Güne her sabah 1 bardak su içerek başladığınızda metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına etki edersiniz.

HAZIR GIDALARI ASLA TÜKETMEYİN 

Hazır, paketlenmiş ve aşırı şeker bulunan besinleri tükettiğinizde vücudunuzun yağlanmasına sebep olursunuz.

Bu yiyecekleri tüketmek vücudunuzun şeklini de bozuyor ve sağlıklı beslenmenize engel oluyor. Kilo verebilmek için bu gıdaları tamamen hayatınızdan çıkarmanız ve sağlıklı besinler tüketmeniz öneriliyor.

EGZERİSİZ YA DA YÜRÜYÜŞ YAPIN 

Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için egzersiz yapmanız gerekir. Gün içerisinde aldığınız kalorileri ancak hareket ederek yakabilirsiniz.

Hareketsiz kaldığınızda vücudunuzun yağlanmaya başlar ve kilo vermeniz zorlaşır.

Her gün düzenli olarak egzersiz yaparak ya da 45 dakika yürüyüş yaparak kilo verme sürecinizi hızlandırabilir ve vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz.

UYKU DÜZENİ 

Düzenli uyku ve kilo verme arasındaki bağlantı oldukça garip gelebilir. Ancak kilo vermenin temelinde düzenli uyku yer alıyor. Yeteri kadar uyumadığınız zaman vücudunuzda ödem birikiyor.

Bu durumda da olduğunuzda daha kilolu görünebilirsiniz. Bunun yanı sıra gece geç saatlere kadar ayakta kalmak çok fazla yemek yeme ihtiyacını ortaya çıkarır. Bu durumda da aldığınız kalori miktarı artar.

SIRADAKİ HABER

banner48