Aybar kar fırtınası nedir, ne zaman gelecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İstanbul dahil olmak üzere birçok il için kar yağışı uyarısı yaptı. Havaların yeniden ciddi bir şekilde soğuması nedeniyle Aybar kar fırtınasının etkisini göstereceği belirtildi. Peki, Aybar kar fırtınası nedir ve ne zaman gelecek? Aybar Kar Fırtınası İstanbul'da etkili olacak mı? Meteoroloji’den gelen kar yağışı uyarılarının sonrasında İstanbul’a beklenen kar yağışı ile ilgili detaylar belli oldu. Prof. Dr. Orhan Şen kar yağışı ile son detayları paylaştı ve İstanbul’a beklenen yağışın Perşembe sabahı 6 civarlarında başlayacağını açıkladı. Birgün'de yer alan habere göre, İstanbul'da günlerdir bahsedilen kar yağışı Perşembe günü başlayacak. Prof. Dr. Orhan Şen konuyla ilgili “10-15 Mart arası günlerinde soğuk hava ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı Türkiye’nin büyük bir bölümünde etkili olacak. Gece sıcaklıkları sıfırın altına düşecek. Bu nedenle geceleri buzlanma ve don olayı görülebilecek.' şeklinde konuştu.

Aybar kar fırtınası nedir, ne zaman gelecek?

AYBAR KAR FIRTINASI NEDİR?

Sibirya kökenli olan aybar kar fırtınası, Türkiye’ye doğru ilerlemesi nedeniyle gündeme oturdu. Geniş bir alanda etkili olması beklenmesi nedeniyle kar fırtınasına, heybetli, görkemli anlamına gelen aybar ismi verildi.

Meteoroloji’den gelen kar yağışı uyarılarının sonrasında İstanbul’a beklenen kar yağışı ile ilgili detaylar belli oldu. Prof. Dr. Orhan Şen kar yağışı ile son detayları paylaştı ve İstanbul’a beklenen yağışın Perşembe sabahı 6 civarlarında başlayacağını açıkladı.

 İstanbul'da günlerdir bahsedilen kar yağışı Perşembe günü başlayacak. Prof. Dr. Orhan Şen konuyla ilgili “10-15 Mart arası günlerinde soğuk hava ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı Türkiye’nin büyük bir bölümünde etkili olacak. Gece sıcaklıkları sıfırın altına düşecek. Bu nedenle geceleri buzlanma ve don olayı görülebilecek.' şeklinde konuştu.

AKOM uyardı: 'Metrekareye 5 ila 12 kiloğram yağış bekleniyor'

SIRADAKİ HABER

banner48