Zorlu PSM ’de Bu Hafta

Zorlu PSM’nin gözde açık hava mekanı PSM Amfi’de gerçekleşecek film gösterimleri ve Zorlu PSM Youtube kanalında ilk bölümüyle izleyiciyi selamlamaya hazırlanan yepyeni dijital serisi “Hakan Tamar İle Mod Sessions” ile haftaya dopdolu bir başlangıç yapıyor.

Zorlu PSM ’de Bu Hafta

ŞEKER PORTAKALI - 2012 (MEU PÉ DE LARANJA LİMA) // 28 EYLÜL PAZARTESİ // PSM AMFİ // 20.00

Brezilyalı yazar José Mauro De Vasconcelos'un 1968 tarihli aynı isimli romanından beyaz perdeye aktarılan film, Brezilya'nın Minas Gerais bölgesinde yaşayan fakir bir ailenin hayal gücü çok gelişmiş olan beş yaşındaki oğlu Zeze‘nin başından geçenleri konu ediniyor. En büyük zevki, hayallerini evinin bahçesindeki bir portakal ağacıyla paylaşmak olan Zeze'nin çocukluk dönemi, dostlukları ve hayalleri filmde yer buluyor. Zorlu PSM’nin Brezilya Film gösterimleri kapsamında ve PSM Amfi’nin Açıkhava atmosferinde seyirciyle buluşmaya hazırlanan Şeker Portakalı’nı seyretmek için yerini ayırmayı unutmayın.

*Etkinlik ücretsizdir. Sınırlı oturma kapasitesi sebebiyle //bilet.zorlupsm.com/default?ec=FG28092020 adresinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

**PSM Amfi'de Brezilya Filmleri Gösterimleri, Brezilya Konsolosluğu desteğiyle gerçekleşmektedir.

HAKAN TAMAR İLE MOD SESSIONS // 28 EYLÜL PAZARTESİ // ZORLU PSM YOUTUBE KANALI // 21.00

Her hafta indie, elektronik, hip-hop, rock, metal gibi farklı müzik türlerinde üretim yapan bir sanatçıyı ya da grubu ağırlayacak Tamar’ın ilk program konuğu, ilk albümleri “Kimsenin Ruhu Duymaz”ı 2014 Ekim ayında çıkaran ve yer yer alternatif, yer yer de etnik cazı andıran müziğiyle, İstanbullu grup “Eskiz” olacak. Deneyimli programcı, DJ ve müzik yapımcısı Hakan Tamar ile birlikte hayata geçirilen Zorlu PSM’nin yeni dijital içerik projesi “Hakan Tamar ile Mod Sessions” 28 Eylül’de Zorlu PSM YouTube kanalında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Alternatif gruplar ve yeni sound’ları keşfetmeyi sevenler serinin %100 Music katkılarıyla gerçekleşecek ilk bölümünü Pazartesi akşamı Zorlu PSM Youtube kanalından takip etmeyi unutmasın.

BETERBÖCEK - 1988 (BEETLEJUICE) // 28 EYLÜL PAZARTESİ // PSM AMFİ // 21.45

Yeni evli çift Barbara ve Adam bir araba kazasında hayatlarını kaybetmeleri üzerine kendilerini New England'daki evlerinde hayalet olarak bulurlar. Ölümleri üzerine satılan evlerinin yeni sahibi olan aileyi korkutup kaçırmaya karar veren çift yeterince korkutucu olamadıkları için Beetlejuice’dan yardım alacaklardır.

Tim Burton’ın geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan yapım, gösterime girdiği dönemde oldukça ilgi görmüştü. En İyi Makyaj dalında Oscar sahibi olan filmdeki rolüyle Micheal Keaton da En İyi Aktör dalında NFSC ödülünü kazanmıştı. Danny Elfman imzalı müzikleriyle bir sinema klasiği olan “Beetlejuice” Açıkhava konforunda izlemek için 28 Eylül akşamı PSM Amfi’deki yerinizi almayı unutmayın.

*Etkinlik ücretsizdir. Sınırlı oturma kapasitesi sebebiyle //bilet.zorlupsm.com/default?ec=FG28092020 adresinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

NEŞELİ GÜNLER (1978) // 29 EYLÜL SALI // PSM AMFİ // 20.00

Senaryosunu Sadık Şendil'in yazdığı ve yönetmenliğini Orhan Aksoy yaptığı Yeşilçam sinemasının unutulmaz filmlerinden olan “Neşeli Günler”de altı çocukları olan ve sürekli olarak turşu suyu yüzünden kavga eden Saadet Hanım ile Kazım Efendi’nin turşu suyu kavgaları boşanmalarına kadar devam eder. Yıllar boyunca birbirinden uzakta yetişen kardeşlerin tesadüf eseri birbirlerini bulmaları ve bir araya gelmek istemeleri ile yaşadıkları komik olaylar birbirini izleyecektir. Türk sinemasının iki büyük emektarı Münir Özkul ve Adile Naşit'in turşucu çifticanlandırdığı filmde Şener Şen’in hayat verdiği Ziya karakteri de Türkiye sineması için unutulmaz figürlerden biri olmayı başardı. Zorlu PSM’nin Yeşilçam Film Gösterimleri kapsamında ve PSM Amfi’nin Açıkhava atmosferinde izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Yeşilçam’ın ikonik filmlerinden Neşeli Günler’i izleyerek keyifli bir Cuma akşamı geçirmek için yerinizi almayı unutmayın.

*Etkinlik ücretsizdir. Sınırlı oturma kapasitesi sebebiyle //bilet.zorlupsm.com/default?ec=FG29092020 adresinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Zorlu PSM yeni sezonunda #mesafeliamabirlikte

Etkinliklere katılmayı sabırsızlıkla bekleyen tüm sanatseverlere steril ve güvenli bir deneyim ortamı yaratmak için yönetmeliklerde yer alan kuralları harfiyen uygulayan Zorlu PSM; aldığı önlemler çerçevesinde ateş ölçümü, fiziki mesafe kuralları, dijital bilet, temassız ödeme, ileri teknoloji hijyen ve dezenfektasyon uygulamalarını #mesafeliamabirlikte mottosuyla hayata geçirmeye başladı. Günlük rutin temizlik süreçlerinin yanı sıra düzenli olarak profesyonel ekiplerin desteğiyle dezenfekte de edilen Zorlu PSM, yakın zamanda hayata geçirdiği dijital bilet uygulaması ile de sanatseverleri etkinliklerle buluşturmak için gereken bütün kolaylıkları sağlamayı sürdürüyor. Hem Zorlu PSM içinde hem de gösteri salonlarındaki klima santrallerinde %100 taze hava ile çalışan, virüs ve bakterilere karşı korunmada en etkili yöntem olarak öne çıkan UVC (Ultraviyole) teknolojisi ile seyirciler açık hava güveninde etkinlik deneyimi yaşayabilecek.

SIRADAKİ HABER

banner48