Ünlü aktör setlerdeki şiddet geçmişiyle gündemde

Geçtiğimiz günlerde bir soruşturma kapsamında yeni filminin çekim hazırlıkları durdurulan Bill Murray, daha önceki çalışmalarında setlerde uyguladığı şiddetle yeniden gündemde.

Ünlü aktör setlerdeki şiddet geçmişiyle gündemde


Ünlü oyuncu Bill Murray’nin uygunsuz davranışlar yüzünden suçlanmasından sonra rol alacağı filmin askıya alınması oyuncunun şiddet geçmişini yeniden akıllara getirdi.


Oyuncunun geçtiğimiz günlerde, Aziz Ansari ve Seth Rogen ile rol aldığı son filminin yapımına ara verildiği haberleri gelmişti. Murray'e yönelik şikâyetler üzerine Searchlight Pictures bir soruşturma başlattı. Şikayetin geçen hafta yapıldığı, pazartesi günü prodüksiyonun durdurulduğu ve soruşturma devam ederken çekimlerin yeniden başlatılmamasına karar verildiği belirtilmişti.

Murray hakkındaki soruşturma ise ünlü oyuncunun geçmişte setlerde yarattığı şiddeti yeniden gündeme getirdi.


RICHARD DREYFUSS’A KÜL TABLASI FIRLATTI
Peki ya Bob? (What About Bob?) filminde beraber rol aldığı Richard Dreyfuss’un oğlu Twitter’da Murray’in, babasının kafasına kül tablası fırlattığını ve bir kadın yapımcıyı tehdit edip gözlüklerini kırıp attığını söyledi.


Richard Dreyfuss’un oğlu Ben Dreyfuss, çekimler devam ederken sette korumaların olduğunu da söyledi: “Herkes prodüksiyondan ayrıldı ve Los Angeles’a geri döndü; ancak Disney, çekimler arasında babamı ve Bill Murray’i fiziksel olarak ayırmak için bazı korumalar tuttuktan sonra devam etti” dedi.

KADIN YAPIMCIYI TEHDİT EDİP GÖZLÜKLERİNİ KIRMIŞ
Ben Dreyfuss’tan önce Richard Dreyfuss da seneler önce Murray’nin hareketlerinden yakınmıştı. Dreyfuss, Murray’in kendisine attığı kül tablası dışında, izin gününü reddeden yapımcı Laura Ziskin’e karşı davranışlarından da şikayet etmişti. Murray, Ziskin’i tehdit ettikten sonra güneş gözlüklerini kırıp park yerine fırlatmış.

Ziskin meme kanserinden hayatını kaybederken, Murray ile de tekrar hiç çalışmadı.

SIRADAKİ HABER

banner48