Netflix dizisine molotoflu saldırı!

Netflix'te yayınlanmaya başlayan Porta dos Fundos'un merkez ofisine molotof kokteylli saldırı gerçekleştirildi.

Netflix dizisine molotoflu saldırı!

Netflix'te 3 Aralık'ta yayına giren ve İsa peygamberi eş cinsel olarak gösteren Brezilyalı komedi grubu Porta dos Fundos'un merkez ofisine molotof kokteylli saldırı düzenlendi.

Grubun başkent Rio de Janeiro'daki merkez binasına yapılan saldırıda, yaralanan olmazken polis ofis çevresindeki güvenlik önlemlerini arttırdı.

BOYKOT ÇAĞRISI

Milyonlarca Brezilyalı, internet üzerinden yapılan boykot çağrılarına destek vermişti.

Euronews’den Mustafa Bag’ın haberine göre; Porta dos Fundos grubu üyelerinden biri, yaptığı açıklamada, güvenlik görevlisinin yangının diğer noktalara da sıçramasını önlediğini ve saldırıdan kimsenin yara almadan kurtulduğunu dile getirdi.

Emmy Ödülü sahibi komedi grubunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "24 Aralık sabahı, Noel arifesinde Porta dos Fundos'un merkezi bir saldırının kurbanı oldu. Binamıza molotof kokteylleri atıldı. Yaralı yok. Ancak şimdilik ülkenin bu nefret fırtınasından kurtularak daha birleşik, daha güçlü, daha ilham verici bir şekilde çıkacağını ve ifade özgürlüğüyle birlikte sevginin hükümferma olacağını öngördüğümüzü söyleyebiliriz" ifadelerine yer verildi.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48