Feriye, Garanti BBVA konserleri kapsamında, müziğin yükselen seslerini ağırlıyor

Müzik dünyasının başarılı isimleri, müzik tutkunlarıyla Feriye’de bir araya geliyor. Islandman, Palmiyeler, Analog Kültür Experience, Ah! Kosmos ve Flapper Swing, Garanti BBVA Feriye konserleri kapsamında canlı performans sergileyecek.

Feriye, Garanti BBVA konserleri kapsamında, müziğin yükselen seslerini ağırlıyor

Denize sıfır konumuyla İstanbul Boğazının gözde noktasında yer alan Feriye, Garanti BBVA işbirliğiyle hayata geçen proje kapsamında canlı müzik performanslarına sahne oluyor. İstanbul’un tüm güzelliklerle seyredilebildiği Feriye Rıhtımında gerçekleşecek konserlerde müzik tutkunları sevdikleri grupları gün batımızda Boğaz manzarası keyfiyle dinleyecek…

Tolga Böyük’ün projesi olarak 2010 yılında hayata geçen ve doğaçlama katkılı canlı performanslarıyla büyük beğeni toplayan Islandman, en sevilen şarkılarını 22 Ağustos Perşembe günü saat 20.30’da Feriye misafirleri için söyleyecek.

2017 Şubat’ında surf ve pop etrafında gezinen albümleri “II (Venus)” ile müzikseverlerle buluşan Palmiyeler, yüksek enerjili ve renkli performanslarıyla 23 Ağustos Cuma günü saat 20.30’da Feriye’de sahne alacak.

Kaan Düzarat’ın 2014 yılında hayata geçirdiği plak dükkanı ve müzik stüdyosu Analog Kültür’de tohumları atılan ve o günden bu yana deneylerini sürdüren serbest doğaçlama birliği Analog Kültür Experiment, Tolga Zafer ile birlikte 29 Ağustos Perşembe günü saat 20.30’da Feriye’ye konuk oluyor.

Avrupa'nın en büyük gösteri sanatları merkezi olan Barbican Hall'da Jonny Greenwood’un açılışını yapan ve aralarında Sonar Festival Barcelona, Berlin CTM Festivali, Tokyo Electronic Music of Arts Festival’in de olduğu birçok yerli ve yabancı festivalde sahneye çıkan Ah! Kosmos,  1 Eylül Pazar günü saat 19.00’da Feriye’de dinleyicisiyle buluşacak.

Django Reinhardt ve Stephane Grappelli’nin izinden giden akustik caz manouche grubu Flapper Swing, 7 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de 30’lu yılların eşsiz atmosferini akla getiren bir canlı performans sergileyecek. Katılımcılar aynı zamanda 21.00’da başlayacak DJ performansı ile keyifli bir dans gecesi yaşayacak.

KONSERLER ÜCRETSİZDİR:

Program

22 Ağustos Islandman 20.30

23 Ağustos Palmiyeler 20.30

29 Ağustos Analog Kültür Experience feat Tolga Zafer 20.30

1 Eylül Ah Kosmos 19.00

7 Eylül Flapper Swing 20.00

Islandman

Tolga Böyük’ün projesi olarak 2010 yılında hayata geçen Islandman, vurmalılarda Eralp Güven, synthesizer ve gitarlarda Erdem Başer’le eserlerini sahneye taşıyor. Cosmic Chill - Electro Kraut şeklinde tanımladığı müziğini her üyesinin kendine has müzikal deneyimini ortaya koyduğu yorumuyla güçlendiren Islandman, şarkıları ve performanslarında afro beat’ten krautrock’a uzanan geniş bir müzikal aralık sunuyor. ‘Music For Dreams’ isimli ilk EP’sinin ardından, geçtiğimiz yaz aylarında ‘Ağıt’ isimli yeni EP’sini yayınlayan Islandman, doğaçlama katkılı canlı performanslarıyla da büyük beğeni topluyor. Tolga Böyük, Erdem Başer ve Eralp Güven’den oluşan Islandman, yeni albümlerinden ilk single’ını Mayıs ayında yayınladı.

Palmiyeler
Mertcan Mertbilek, Tarık Töre, Rana Uludağ ve Barış Konyalı tarafından 2013 yılında kurulan Palmiyeler, kendileri ile aynı ismi taşıyan EP'lerini 2015 yılında yayınladı. 2016 yazında çıkardıkları ‘Senden Haber Yok’ ve ‘Karbeyaz’ single’ları ile ilk albümlerinin sinyalini veren ekip, 2017 Şubat’ında surf ve pop etrafında gezinen “II (Venus)” albümleri ile müzikseverlerle buluştu. Albüm kapak tasarımlarını ve müzik videolarını kendisi üreten Palmiyeler, görsel olarak da dikkat çekiyor.

Analog Kültür Experiment feat Tolga Zafer

Kaan Düzarat’ın 2014 yılında hayata geçirdiği plak dükkanı ve müzik stüdyosu Analog Kültür’de tohumları atılan ve o günden bu yana deneylerini sürdüren serbest doğaçlama birliği Analog Kültür Experiment, Sonar Festival, Kırım Kilisesi Konserleri, Babylon, minimüzikhol ve Mecra gibi sahnelerde dinleyici ile buluştu. Kadrosu da repertuarı gibi serbest olan grupta, elektronikler ve perküsyonda Kaan Düzarat’a bu kez elektronikler ve klavyede Tolga Zafer, davulda Hakan Deniz Özdemir ve kontrbasta Eren Turgut ekleniyor.

Ah! Kosmos

İlk kısaçaları ‘Flesh’i 2013’te müzik tutkunlarıyla buluşan Ah! Kosmos, tiyatro, çağdaş dans, video ve mekân odaklı işler için kompozisyonlar hazırlamaya devam ederken, ilk uzunçaları ‘Bastards’ı Alman menşeli Denovali Records üzerinden yayımladı. Mabel Matiz vokalleriyle paylaştığı ‘Mavi’ teklisiyle sesini geniş kitlelere duyurdu. Son olarak Mart ayında ‘Together We Collide’ başlıklı bir kısaçalar yayınladı.

Flapper Swing

Flapper Swing'i canlı dinledin mi? Django Reinhardt ve Sydney Bechett'nin ayak izlerini takip eden grup Gypsy Swing'in en eğlenceli şarkılarını, 1920'ler ve 1930'ların parti atmosferini 2013 yazından beri İstanbul sahnelerine taşıyor. İki manouche gitar, kontrbas, saksafon ve vokalden oluşan Flapper Swing her konserde dinleyicilerini görsel ve işitsel bir şölen eşliğinde zamanda keyifli bir yolculuğa davet ediyor. 

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48