10 yaşındaki ressam koleksiyonerleri büyüledi

10 yaşındaki Andres Valencia, Miami Art Week'in yıldızı oldu. Genç sanatçının eserlerini Sofia Vergara ve Jordan Belfort gibi isimler adeta kapıştı.

10 yaşındaki ressam koleksiyonerleri büyüledi


ABD’de düzenlenen Miami Art Week’te gündem 10 yaşındaki Andres Valencia… Amerikan basını, Miami’de düzenlenen sanat etkinliğine katılan Valencia’nın tabloları ve eserlerinin ünlüler tarafından büyük ilgi gördüğünü yazdı.

Modern Family dizisinin yıldızı Sofia Vergara ve Channing Tatum gibi isimlerin de aralarında bulunduğu birçok ünlü ismin 10 yaşındaki genç ressamın eserleriyle ilgilendiğini aktaran New York Post’a konuşan Miami Art Week Yönetici Direktörü Nick Korniloff, “Ben 30 yıldır bu işin içindeyim hayatımda bu kadar genç yaşta bu kadar yetenekli birini görmedim. 36 saat içinde fenomen oldu” dedi.

Valencia, “Sofia Vergara’nın eserimi satın alması beni çok mutlu etti” dedi. Valencia’nın eserlerinin 5 bin ile 20 bin dolar arasında satıldığını açıklayan yetkililer, “Etkinlikte satışa çıkan 17 eser de üç gün içinde satıldı. Eserlerde Picasso, Modigliani, Dali, George Condo ve Basquiat’tan izler var” yorumunu yaptı.

Valencia, her gün belirli aralıklarla eserlerine çalıştığını ve derslerini de aksatmadığını dile getirdi.

haber: SÖZCÜ.com.tr

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48