HAZIR OLUN...

2019-20 sezonunu Galatasaray için çok önemli. Herkes biliyor ki sarı-kırmızılılar bu yıl da şampiyon olursa Türk futbolu "Galatasaray ve diğerleri" şekline dönüşecek. Onun için Galatasaray'ın karşısında geçen sezon nasıl 17 rakip birleştiyse, bu yıl 17+1 hatta 17+2, +3.. gibi uzayıp gidecek hiç şüphesiz...

Devremin öncü hareketleri daha lig başlamadan açık açık görülmeye başlandı. İşin tuhaf tarafı bunu yapanlar oyunu aleni şekilde yapmaya başladılar. TFF Başkanı daha lig başlamadan geçen sezondan ve Galatasaray'ın Rizespor ve Beşiktaş maçlarında hakem hatalarından bahsediyor. Ama Galatasaray'ın 2 Fenerbahçe maçından, Bursaspor, ilk Beşiktaş, Konyaspor, Rizespor maçlarındaki rezaletlerden, Galatasaray'ın  nasıl lime lime edilmesini es geçiyor. Arkasında da algıcı 3-5 sözde gazeteci.

Fenerbahçe 2. Başkanı olduğu dönemlerde "Avrupalı rakiplerde sınırsız yabancı var, bizde de olsa turu geçerdik" diyen de bugünkü TFF başkanı, "Yabancı sınırı getirmemiz lazım" diyen de kendisi.

Öte yandan Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinin başkanı hala Fatih Terim'in hakkı olan ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladığı milyonların peşinde. Ama Rizespor'a sponsurluk adı altında para vermeyi de normal gösteriyor. İnsanda biraz utanma sıkılma olur. Diğer kulüplerin çoğu da bunlardan farklı değil.

Galatasaray'ın maalasef medyada gücünün olmadığı söylemeye gerek bile yok.Olan bazılarıda şarlatanlıktan öteye geçemiyor zaten.Acı ama gerçek bu..

İşte bu Galatasaray'ınönünü kesmek için topyekün bir eylem olması sürpriz olmaz. Bunu yönetim, teknik heyet ve taraftar çok iyi analiz etmeli. En ufak olayların abartılıp Galatasaray'ı günah keçisi ilan etmek için bekleyen kalabalık bir kitle var.

Ama tek unuttukları şeyi onlara ben hatırlatayım.

Türkiye'nin tek spor markası dünyada Galatasaray'dır.

Çünkü Türkiye'dir Galatasaray...

YORUM EKLE

banner18

banner48