Yöneticilerimizden Fenerbahçe galibiyetimizin ardından açıklamalar

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Başkan Yardımcımız Kaan Kançal, Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyemiz Oytun Özer ve Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Ergi maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Yöneticilerimizden Fenerbahçe galibiyetimizin ardından açıklamalar

Maçı değerlendiren İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak “Bu maçı kazanan biri olacaktı. Galatasaray kazandı. Biz kazandığımız için çok mutluyum, sevinçliyim. Florya’dan ayrılmadan önce de hocamla toplantı yaptık. Fatih hocamın kafası rahat olduğu zaman, yüzü güldüğü zaman her maçı alacak güçteyiz. Sevgili hocam çok iyi. İstediği transferleri yaptık yüzü gülüyor. Şimdiden sonra güzel günler bizim olacak inşallah. İki taraf da iyi mücadele etti. Bizim Mostafa şık ve güzel bir gol attı. Geçen hafta da bir gol atmıştı. İki maçta iki gol attı. Aileni getirdin mi diye sordum o da hayır 10 gol atmadan ailemi getirmeyeceğim İstanbul’a dedi. Çok çabuk zamanda 10 gol at ki ailene kavuş dedim. Çok iyi oynadı. Bütün teknik heyetimizi tebrik ediyorum, futbolcularımı kutluyorum. Florya’dan çıkarken galibiyet için çıkmıştık. İyi gol attık, 3 puan aldık yolumuza devam edeceğiz. Daha çok maçlar var. Bu derbi ilk değil, son da değil. Bugün biz kazandık, yarın başkası kazanır. Bugün kazandığımız için çok mutluyum. Taraftarlarımıza, camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu. 

Transfer döneminin nasıl geçtiği hakkında sorulan soruya İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, “Aslında kitap yazsam transfer dönemleri için. Bu transfer dönemine çıkmaz. Kendi şirketimde çalışırken sabahın 7’sinde Fatih Hoca geldi. Uçak kalkmıyor buradan, bir uçak buradan tuttum bir uçak da Londra’dan tuttum. Futbolcumuz Fernandes’i getiremiyoruz. Büyük bir sis var. Pilotlara prim verdim. 5’ten önce getirirseniz size prim vereceğim dedim. 5’ten önce getirdiler. Onlara buradan teşekkür ediyorum. Bütün Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başta Mustafa Cengiz Başkanıma. Bana tam yetki verdiler, bana tam güvendiler. Bu transfer döneminde hepsi arkamda durdu. Hep güç ve moral verdiler. Gerçekten iyi transferler yaptık. Mostafa’yı ilerleyen günlerde sadece Türkiye değil bütün Avrupa izlemeye devam edecek.” cevabını verdi.

İkinci Başkanımız, protokol tribününde çok fazla kişi olmasıyla ilgili soruya ise “Bizim arkadaşlar videolarını çekmişler. Yukarıda baya bir kalabalık seyirci varmış. Bu maçın galibiyetini camia olarak yaşayalım. Polemik vermeyelim iki güzide kulüp birbirlerine. Konuşmalarımıza dikkat edelim. Dost kazanalım arkadaşlar. Dostluğa, huzura ihtiyacımız var.” yanıtını verdi.

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, karşılaşma sonrası Fatih Hoca ve oyuncuların sevinci yüzünden Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un kendisine karşı bir sitemi olduğu yönündeki soruyu da “Ben görmedim. İnsan maç kaybettiği zaman stresli oluyor. Ben de oluyorum. Bunu doğal karşılamak lazım.” şeklinde cevapladı.

Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Kadıköy’de aldığımız 1-0’lık Fenerbahçe galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Galibiyetten ötürü mutlu olduklarını dile getiren Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, “Bugün tüm yönetim kurulu olarak sayın başkanımızla birlikte tam kadro buradaydık. Son derece mutluyuz. İkinci sene, ikinci galibiyet oldu. Üst üste galip gelmemiz bizleri gerçekten son derece mutlu etti. Galatasaray bu. Galatasaray her zaman her yerde büyüklüğünü, gücünü ve kudretini gösteriyor. Oyunumuz, skor ve aldığımız yeni transferler ve golcümüz uzun yıllar hizmet edecek. Son derece mutluyuz.” diye konuştu.

Ülker Stadyumu’nda sağlık çalışanı adı altında 3 bin taraftar olduğunu ve yetkilileri gerekli yaptırımları uygulamaya davet ettiğini söyleyen Başkan Yardımcımız, “Biz stada daha önce sağlıkçı adı altında taraftarın alınacağını duyduk. Zaten medyada da yer aldı. Cuma günü Türkiye Futbol Federasyonu’na bir yazı yazdık. Dedik ki protokole iki kulübede verilen kişi sayısı dışında taraftar alınmasın. Zaten Covid-19 talimatları gereği de bu. Bütün bu uyarılarımıza rağmen, sayın başkanımızla birlikte yetkililerle görüştük. Maalesef ona rağmen stadyuma bugün 3 bin taraftarın alındığını gördük. Bugün burada 3 bin taraftar vardı. Yetkililerden gerekli yaptırımı ve cezayı uygulamaya davet ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Başkan Yardımcımız Kaan Kançal, “Şampiyonluk yolunda önemli bir maçı geride bıraktık. Ezeli rakibimizi sahasında yendik. Umarım sezon sonunda da şampiyonluk ipini göğüsleyen biz oluruz. Tüm camiamıza hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Oytun Özer ise, “Çok mutluyuz. Çok büyük bir emek var bunun arkasında. Herkes çok çalıştı, çok uğraştı. İnşallah bunun devamı gelecek. İnşallah sezon sonu biz yine şampiyon olduğumuzda bu emeklerin karşılığını görmüş olacağız. Gerçekten çok mutluyuz. Bugün sahada gerekli mücadeleyi veren tüm futbolcu kardeşlerimize ve teknik ekibimize müteşekkiriz.” ifadelerini kullandı. 

Galatasaray Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ergi de şu ifadeleri kullandı:

“Burada olmayan Galatasaray taraftarına da destekleri için teşekkür ediyorum. Kıymetli rakibimizle çok centilmence bir mücadele oldu. Başta yönetimimiz olmak üzere teknik direktörümüz, teknik heyetimiz ve oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyuz. Güzel bir futbol gecesi oldu.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48