Yiğit Şardan: "Galatasaray'a bedel ödettiler"

Galatasaray Spor Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısı için geri sayım başladı. Sarı-kırmızılıların eski yöneticilerinden ve başkan adaylarından Yiğit Şardan, Sporx'e özel açıklamalarda bulundu.

Yiğit Şardan: "Galatasaray'a bedel ödettiler"

Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Şardan, "Galatasaray'da en büyük tehlike, sevgi ortamının kaybolmasıdır" dedi. Ayrıca Şardan, oy kullanacak üyelere liyakat çağrısı yaptı.Seçimin Galatasaray için hayırlı olmasını dileyen Şardan, "Galatasaray bilindiği üzere son seneyi sıkıntılı geçirdi. Bu sıkıntılar inşallah çözülür ve aşılır. İnşallah Galatasaray güçlü günlerine döner. Bunu temenni ediyorum. Tabii ki sportif başarısızlıklar oldu. Ekonomik olarak, camia olarak her konuda sıkıntılar vardı" ifadesini kullandı.

"SEVGİ ORTAMININ KAYBOLMASI ÇOK TEHLİKELİ"

Galatasaray'a veda etmeye hazırlanan Burak Elmas geride bıraktığımız günlerde, 'Galatasaray bundan sonra birleşemez' şeklinde bir açıklama yapmıştı. Şardan bu konuyla ilgili olarak, "Burak Elmas'ın söylediklerinde haklılık payı var. Camiamızda 10-15 senedir gruplaşmalar oldu. Bu son dönemlerde daha da derinleşti. İnsanlar birbirini sevmez hale geldi. Bu çok tehlikeli. Çünkü biz Galatasaraylıların ortak noktası Galatasaray sevgisidir. Bu sevgi ortamı kaybolunca sermaye de gidiyor! Bu çok tehlikeli" ifadesini kullandı.
 

"GALATASARAY'A BEDEL ÖDETTİLER"

Başkan adaylarının artık kelimelerini özenle seçmek zorunda olduğuna dikkati çeken Yiğit Şardan, "Geçen seçimde başkan adayları çok yanlış ve tutamayacakları söylemlerde bulundu, sözler verdi. Bu dönemde biraz daha herkes kelimelerini seçiyor. Daha makul vaatler ortaya koyuyor. Söylenenlerin yanlış olduğu ortaya çıktı. Daha önce vaatlerin altının doldurulması gerektiğini söyledim. Ama dinletemedim! O dönemde de diğer başkan adaylarına göre tecrübeli bir yöneticiydim. Sonuçlarını ben öngörebiliyordum. Onlar göremediler. Galatasaray'a bedel ödettiler. Sonrasında ibrasızlık ve seçim gibi sonuçlar ortaya çıktı. Şimdi başkan adayları daha makul konuşuyorlar. Buraya hizmet vermeye gelen insanlar çıkar elde etmeyi beklemiyorlar. Gönül bağlarının oldukları kulüpte sorun çözmeye geliyorlar. Kazanmak için her yol mübah olmamalı" dedi.

"SÜREÇ TERİM'E DE GALATASARAY'A DA ZARAR VERDİ"

Fatih Terim ile yaşanan sürecin Galatasaray'a da Terim'e de zarar verdiğini anlatan Şardan, "Fatih Terim'i öne sürerek başkan olmanın sıkıntıları da ortaya çıkıyor. Bu süreç Terim'e de zarar verdi. Tabi ki ayrılıklar da olabilir, doğal şeydir. Ama kendinizi bu kadar angaje ederseniz, göreve geldikten kısa bir süre sonra yolları ayırırsanız sıkıntılar baş gösterir. Neticede, Galatasaray Başkanı ile atışan bir teknik adam profili ortaya çıkar" diye konuştu.


Haber; Sporx.com

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48