Yiğit Şardan: "Derin ağabeyler bitecek"

19 Haziran'da Galatasaray'da yapılacak başkanlık seçimi öncesinde Yiğit Şardan, Akşam Gazetesi'nin konuğu oldu. Yiğit Şardan, çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Yiğit Şardan: "Derin ağabeyler bitecek"
DERİN AĞABEYLER BİTECEK

Yiğit Şardan, "Derin Galatasaray, derin ağabeyler, kafatasçılar, Liseciler... Ben bu ayrışmaların hiçbirini kabul etmiyor ve bu söylemlerin tümünü bitirmek istiyorum. Ben bir rütbe alacağım diye buraya gelmiyorum. Ben aday olmadan karalama kampanyası başladı. Bunlar tamamıyla görmezden, duymazdan geldiğim şeyler. Sonuçta ben buraya hizmet vermeye geliyorum." dedi.

PROFESYONEL YÖNETİM

Yiğit Şardan, "Bizim tüzüğümüzün 1. maddesi 'Sevgi, saygı ve dayanışmayı maksimuma çıkarın' der. Benim amacım da bu... Galatasaray'da yapılacak ilk işimiz kurumsal yapıyı gözden geçirmek olacak. Galatasaray'da ilk yönetim toplantısında yöneticilere görev verilir. Bizde böyle bir şey olmayacak. Yönetim kurulumuz bir şirkette nasıl çalışıyorsa öyle çalışacak. Bütün işler profesyoneller tarafından yapılacak. Galatasaray'ın çok hızlı şekilde gelirini artırma mecburiyeti var. Başka türlü Galatasaray'ın takımlarının rekabetçi olma durumu yok." diye konuştu.

ÇARE DİJİTAL EKONOMİ

Yiğit Şardan, "Süratle gelirleri artıracak tek opsiyon dijital ekonomi... Galatasaray'ın 2018'de sıfır lira olan dijital ekonomisi son dönemde 170 milyon liraya kadar geldi. Bizim yaptığımız planlamaya göre ilk etapta 450 milyon liraya çıkarabiliriz. 2. aşamada daha agresif bir hedef koydum. O da 1.2 milyar TL. Futbol dışında branşlarımızda rekabetçiliği son dönemde çok kaybettik. Benim gibi basketbol kökenli birisinin bunu kabul etmesi mümkün değil. Basketbol takımının son anda ligde kalması çok hoşuma giden bir fotoğraf değil." dedi.

"SADECE ŞİRKET SATILABİLİR"

Yiğit Şardan, "Galatasaray Kulübünü değil sadece şirketlerini satabilirsiniz. Buna da başkan ve yönetim karar veremez. Böyle bir yetkisi yok. Yetki genel kuruldadır. Beni yapamayacağım bir şey ile itham etmeleri çok saçma... Ben kulübü icraya falan vermedim. Benim 150 bin dolarım kalmış... Açıkçası çok üstünde durmamıştım. Sonra kulüp beni arayıp ödeyeceğini söyledi. Ama kendileri söylemelerine rağmen parayı ödemediler. Bizim avukatlık firmamız da icraya vermiş. Haberim olduktan sonra icrayı durdurdum" dedi.

"BEN DAHA KIDEMLİYİM"

"2006 yılında Eşref Hamamcıoğlu ve Burak Elmas benim listemde yarışa girdi. Ben onlardan daha önemli görevler üstlendim, hem de daha fazla süre G.Saray'a hizmet ettim. Ne kimsenin devamıyım ne de kimseden daha az tecrübeli biriyim."

"ACILARINI ÇEKİYOR"

"Genelge çıkarsa e-imza ile artık genel kurullara uzaktan da katılmak mümkün olacak. Galatasaray, seçimin 29 Mayıs tarihinde yapılamamasının acılarını çekiyor. Artık üyeler seçimlere uzaktan katılmalı. Bu projeyi hayata geçireceğiz."

"ESAS YANLIŞ BU"

"Yiğit Şardan, Mustafa Cengiz'in himayesinde veya onun devamı gibi söylemlerin hiçbir karşılığı yok. 'Neden Cengiz'in yönetiminden iki kişi aldın' diye soruyorlarsa, Bu iki isim, Galatasaray'ın tüm sorunlarını biliyor. Bu insanları almamak esas yanlış."

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48