Türkiye, Karadağ maçına kilitlendi! Tüm İhtimaller!

A Milli Takım tarihinin en önemli sınavlarından birine çıkıyor... Katar 2022 elemelerinde ikinci sıradaki Türkiye, iddiasız Karadağ’a konuk olurken lider Hollanda ise üçüncü Norveç’i ağırlıyor. 82 milyon, Ay-Yıldızlıların grubu zirvede tamamlayıp Dünya Kupası vizesi almasını diliyor.

Türkiye, Karadağ maçına kilitlendi! Tüm İhtimaller!

DÜNYA Kupası Avrupa elemeleri G Grubu'nda final günü geldi çattı. Türkiye'nin kaderi, salı başlayıp çarşamba sona erecek gecede çizilecek. Grubunda son haftaya girerken averajla ikinci sırada yer alan Ay-Yıldızlılar 22.45'te iddiasız Karadağ'a konuk olacak. Aynı saatte lider Hollanda, üçüncü Norveç'i ağırlayacak. İki maçtan çıkacak sonuçlar, direkt katılım hakkı kazanacak lideri, umutlarını ‘play-off'a taşıyacak ikinciyi ve elleri boş kalacak üçüncüyü belli edecek.

SONUNCUSU 2002’DE

TÜRKİYE için en iyi senaryoda, Dünya Kupası vizesi anlamına gelen grup liderliği var. Ay-Yıldızlılar kazanır, Norveç de Hollanda'ya fark atmadan galip gelirse Türkiye lider olarak gruptan çıkacak. Diğer sekiz senaryonun 5'i ise ‘play-off'u gösteriyor. A Milliler, Karadağ ile oynadığı gruptaki ilk maçı 2-0 öne geçmesine rağmen 2-2 berabere tamamlamıştı. Norveç ile Hollanda ise 1-1 berabere kalmıştı. Ay-Yıldızlılar, tarihinde Dünya Kupası'nda sonuncusu 2002'de olmak üzere iki kere yer aldı.

HABER : SÖZCÜ

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 11:25
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48