Türk Telekom Stadyumu genç misafirlerini ağırladı

İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Yarınlar Çok Genç Olacak” projesi kapsamında Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinden gelen 180 öğrenci Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda ağırlandı.

Türk Telekom Stadyumu genç misafirlerini ağırladı

Futbolcularımızdan Adem Büyük ve Jimmy Durmaz ile bir araya gelen gençler, Galatasaray Stadyum Müzesi’ni gezerek kulübümüzün tarihini yerinde öğrenme fırsatını buldu. 

Proje ve ziyaret hakkında Galatasaray Televizyonu'na konuşan oyuncumuz Adem Büyük Yarınlar Çok Genç Olacak'a destek vermekten duyduğu mutluluğu ifade etti:

"Bu tür organizasyonlar gençler için güzel. Doğdukları kentlerden ilk kez dışarı çıkan gençleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mutlaka içlerinde futbolla ve sporla ilgili hayalleri bulunan vardır. İnşallah o hayallere ulaşırlar. Onlara hayatları boyunca başarılar diliyorum. Her şey gönüllerince olsun. Umarım sağlık, mutluluk ve başarı dolu yıllar geçirirler."

Genç misafirlerimiz stat turunun ardından Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda Başkanımız Mustafa Cengiz’le buluştu. Başkanımız öğrencilerle sohbet edip günün anısına takdim ettiği hediyenin ardından gençlere şu sözlerle seslendi:

"Ben de sizin gibi denizi ilk kez İstanbul'da gördüm. Tabii çok zaman önce, çok karlı bir gündü. Aklıma o günü hatırlayınca hep Orhan Veli'nin dizeleri gelir: "Dönünce denizi göreceksin / Sakın şaşırma" diye. İnsan denizi ilk kez gördüğünde şaşırıyor. Ama denizden öte insanı şekillendiren, karakterini oluşturan yaşadığı tecrübeler ve deneyimler, kurduğu irtibatlar, tanıştığı kültürlerdir. Bu proje ilk kez bana duyurulduğunda çok mutlu oldum ve destek vermek istedim. Çünkü ben de sizinle aynı topraklarda büyüdüm, hemen hemen aynı duygularla geliştim. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Bugün müzemizi de gezdiniz. 3000 kupamız ve sergilenmesi gereken binlerce belgemiz var. Ama maalesef depolarda, çünkü yerimiz yok. Burada 100 yılı aşan bir tarih var. Bu tarihi sizler gibi gençler oluşturdular. İlla Galatasaraylılar da değil, Türk sporunun parçası olan tüm unsurlar bir arada oluşturdu. Dostça, kardeşçe bir yarış içinde. Bize ne mutlu ki bu yarışta Galatasaray hep ipi önde göğüsleyebilmiş. Bunu sizlere sunabilmek bize mutluluk veriyor."

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48