TFF'den yeni yabancı kuralı için açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni sezonda uygulayacağı 'yabancı kuralı' Cuma günü açıklanacak. Yeni karar öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu'ndan açıklama yapıldı.

TFF'den yeni yabancı kuralı için açıklama

Akşam Gazetesi'nde yer alan haberde, yeni kurala göre sahada 11 yabancı olacağı, toplamda ise 14 yabancıya lisans çıkarılabileceği öne sürüdü. 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündem olan bu iddia üzerine açıklama yaptı.

Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada "Öyle bir şey yok. Biz cuma günü Kulüpler Birliği Vakfı ile bir toplantı yapacağız. Hazırlamış olduğumuz birtakım taslaklar var. Ben spor basınına özellikle şunu söylemek istiyorum; lütfen bizim ağzımızdan duymadığınız veya sitemizden yayımlamadığımız hiçbir şeye itibar etmeyin. Böyle bir şey yok. Daha taslaklar üzerinde çalışıyoruz. Hedefimiz Türk futbolunun daha ileriye gitmesi." ifadelerini kull

Türk kulüplerinin yabancı transferi yaparak ekonomilerini sürdürülebilir hale getiremeyeceğini, altyapıdan oyuncu yetiştirilmesi gerektiğini ifade eden Büyükekşi, "Türk futbolunun kurtuluşu burada. Milli takım havuzunu genişletmenin yolu da bu. İnşallah hep beraber bir yol bulup, bu işe çözüm bulacağız. Sadece bu yılı değil, önümüzdeki 5 yılı hedefleyecek şekilde çalışıyoruz." diye konuştu.

Büyükekşi, "Altyapıdan yetişmiş bir oyuncunun ilk 11'de oynaması zorunluluğu önümüzdeki süreçte gündeminizde olabilir mi?" sorusuna, "Olacak. Biz Kulüpler Birliği ile bir B takımı çalışması da yapıyoruz. Belki birtakım anlaşamadığımız yerler var. Onun çözümü için belki bu sezon değil, gelecek sezona kalabilir. Hem altyapıların hazır olması hem de şartların iyileştirilmesi lazım. 3. Lig'de yeni birtakım çalışmalarımız var. Bunlar da sonuçlanınca, hep birlikte sizlerle paylaşacağız." cevabını verdi.
 

Haber; Sporx.com

SIRADAKİ HABER

banner48