Teknik Direktörümüz Okan Buruk’tan açıklamalar

Teknik Direktörümüz Okan Buruk, Avusturya ekibi SK Sturm Graz ile oynadığımız hazırlık maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik Direktörümüz Okan Buruk’tan açıklamalar

Okan Buruk’un açıklamaları şu şekilde:

“Kampımız çok yoğun geçiyor. Çift antrenman yapıyoruz. Bu bir hazırlık kampı. Özellikle oyuncularımızın performanslarını yukarı çekmeye çalışıyoruz. Ayın 27’sinde başladığımız bir grup vardı sahada onları kullandık. Milli takımdan dönen izinli oyuncularımızı bugün kullanmadık. Bizim için maçın sonunda en değerlisi aslında 7 akademi oyuncumuzun burada sahada yer almasıydı. Bu bizi çok mutlu etti.

Maçın 50-55 dakikasına kadar iyi işler yaptık aslında. Bu yorgunluğu da bekliyordum açıkçası. Dün de çift antrenman yaptık. Bu sabah da antrenman yaptık. Oyuncuların düşüşünü bekliyordum. Bu ilk hazırlık maçımız. Sonuca bakmıyorum. Üzerimizdeki formayla çıktığımız her maç önemli, her maçı kazanmak istiyoruz ama burada gelişimimizi devam ettiren bir maç olarak görüyorum. İyiyi, kötüyü görüyoruz. Bu da bizim için önemli. İnşallah en kısa zamanda diğer oyuncularımızla birlikte takımı en hazır hale getireceğiz.

Çok fazla yorgunluk hataya da yol açıyor. Bu hatalar olacak tabii. Sezon başında olsun, bu hataları sezona bırakmamak lazım. Rakibimiz önde baskıyı çok iyi yapan bir takımdı. Bu takımı dikine paslarla kırabilirdik. İlk yarı zaman zaman kullandık, iyi de işler yaptık. Dün bunlara antrenmanda çalışmıştık. Hataları sezon başındaki hazırlıkların yorgunluğuna da bağlamak gerekiyor. Biz oyuncularımızın özellikle fiziksel, mental gelişimlerini, taktiksel gelişimlerini, önümüzdeki dört haftalık periyotta tamamlayacağız. Özellikle ilk yarı rakipten çok kısa zamanda topu geri kazandık. Bu bizim için güzel olandı. Topa sahip olduk, doğru pasla üçüncü bölgede yarattığımız pozisyonlar bunlar maçın iyi yanlarıydı. Çıkarken kaptırdığımız toplar, geriye çok pas oynadık, direkt öne oyunu çok fazla düşünmemiz gerekiyor. Hepsini çalışacağız, yapacağız.

Sergio çok tecrübeli bir oyuncu. Geçen sene Roma ile Konferans Kupası finalini oynamış kazanmış bir oyuncu. Lider yapıda bir oyuncu. Kaliteli, ayakları düzgün, öne, dikine pasları iyi oynayan oyuncu. Kadromuz içerisinde de özellikle o bölgede bir gelişim istiyoruz. Bugün Hamza girdikten sonra bizi çok mutlu etti, bizi ümitlendirdi. Diğer akademi oyuncuları da aynı şekilde. Bazen de içimizden oyuncuları çıkartacağız. Bunları en iyi şekilde değerlendireceğiz. İyi bir transfer olarak görüyoruz, takımımıza destek verecek bir transfer olarak görüyoruz. Yönetimimizin bizim istediğimiz ve taraftarın istediği yolda doğru adımlar attığını, ellerinden gelenin en fazlasını yaptıklarını söyleyebilirim. Onlara da buradan teşekkür etmek istiyorum. Biz de çok iyi şekilde çalışacak, kadromuzu güçlendirecek oyuncularla birlikte en iyisini yapmaya çalışacağız. O yüzden transfer devam edecek. İnşallah en kısa zamanda eksiklerimizi tamamlarız.

Kamplar tecrübeli ve genç oyuncuların kaynaşması için. Geçen seneki takımın üzerindeki olumsuz etkileri ortadan kaldırmak yeni bir başlangıç için bütün oyuncuların yardımlaşmasına ihtiyaç var. Bizim de oyunculara söylediğimiz; iyi bir takım olmamız, saha içinde ve dışında da birbirimize yardım etmemiz gerekiyor. Kısa zamanda takım ruhunu ortaya koyarız, Galatasaray’ın hak ettiği, DNA’sında olan başarıları da takımdaşlığı da sağlayacağız.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48