“Şampiyonluk yürüyüşümüzü kimse engelleyemeyecek”

Galatasaraylı eski milli futbolcu ve Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Sekreteri Öner Kılıç’ın eşi Hale Kılıç’ın cenaze törenine katılan Başkan Mustafa Cengiz, cenaze sonrası basın mensuplarına Teknik Direktörümüz Fatih Terim ve Yardımcı Antrenörümüz Ümit Davala’nın aldığı cezalar hakkında açıklamalarda bulundu.

“Şampiyonluk yürüyüşümüzü kimse engelleyemeyecek”

Mustafa Cengiz şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde maalesef belirli bir tevazu ve edep içinde konuşunca sizin mesajlarınız ve sözcükleriniz istenen etkiyi yaratamıyor. Algılanması zor oluyor. Öncelikle şunu söyleyeyim Galatasaray’a, Yönetimimize ve sevgili Hocamıza karşı kurulan bütün şer odaklarına rağmen bizim şampiyonluk yürüyüşümüz devam edecektir. Ellerinden ne gelirse arkalarına koymasınlar. Bizim kimi ve kimleri kastettiğimiz çok açık. Dün TFF’nin elimize ulaşan gerekçeli kararında Hocamızın demokratik, doğal tepkisini maalesef TFF’ye söylenmiş gibi algılanmasını hayretle karşıladık. Oysa Hocamızın verdiği tepki tamamen demokratik, belirli bir kişi, kurum ya da zümreyi hedef almayan; Galatasaray’a karşı şiddetle artan tepkilere verilen bir karşı tepkidir. Galatasaray’a karşı organize ya da deorganize, simetrik ya da asimetrik kurulan bütün tuzaklara, tenha koridorlarda sinsice yapılan planlara karşı mücadelemizi verip mayısta her zaman olduğu gibi ipi yine göğüsleyeceğiz. Biz Galatasaray olarak bu yürüyüşümüzden, bu duruşumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz. Aslanın duruşu, görünüşü bile insanlara gerekli mesajı verir. Aslan bir kükrerse düşmanları kendi seli içinde boğulup gider. Galatasaray demokratik haklarını, demokratik taleplerini her zaman dile getirecektir. 19.05’te yapılan açıklama bizim kutsiyetimizi hedef almıştır. Kuruluş tarihimiz, kurucu Başkanımız, kurucu Lisemiz bizim kutsiyetimizdir. Bunlara cevap olarak yapılan açıklama ancak bu işten hiç anlamayanların ikna olacağı bir açıklamadır. Yetersizdir. Biz federasyondan gerekli adımları atmasını şiddetle bekliyoruz. Hakimler sadece Berlin’de değil İstanbul’da da var Ankara’da da var. Tekrar ediyorum, Mayıslar bizim. Şer odakları ellerinden geleni arkalarına koymasınlar. Galatasaray’ın şampiyonluk yürüyüşünü, 5. yıldıza yürüyüşünü kimse engelleyemeyecek.

Hocamızla biz her zaman beraberiz, birlikteyiz. Biz Hocamızla hiçbir zaman önceden planlanmış bir şeyler yapmıyoruz. Bazı maktuller için söylüyorum. Hocamızın tepkisi doğaldır, bizim senkronize planlı bir hareketimiz yok. Nasıl taraftarımız doğal tepkiler veriyorsa hocamız da ben de Yönetimimiz de doğal tepkiler veriyoruz. Biz kesinlikle bir planın parçası değil, sadece bugün armaya gönül vermiş milyonlarca insanın temsilciyiz. Hocamız da bu işin icracısı ve bu işi çok güzel icra ediyor. Fatih Hocamıza buradan sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Hukuksal süreç henüz tamamlanmadı. Ben daha önceki konuşmamda da bunu göz önüne aldım. Bu süreçte mutlaka aklıselim galip gelecektir.  Aklıselim yoksa bile Galatasaray yürüyüşüne bariyerleri parçalaya parçalaya Aslan gibi devam edecektir.

Ben de 150 gün ceza aldım. Bunu kimse söylemiyor. Benim cezam sayılmıyor demek ki. Bakın dikkat edin orada Yardımcı Hocamıza da ceza verildi. Hem de 19.500 gibi anlamlı bir rakamla. Cezalar bizi yıldıramaz. Cezalar bizi daha da kenetlendirir, bir araya getirir. Lütfen bu kötü yolları bıraksınlar. İsterlerse devam etsinler, bizim duruşumuzdan ve yürüyüşümüzden asla vazgeçmeyeceğiz. Biz milyonların temsilcisiyiz.“

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48