Osman Şenher: "Florya'da herkes tedirgin"

Milliyet gazetesi yazarı Osman Şenher, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi. Şenher'in yazısının tamamını okumak için 18 Aralık 2020 tarihli Milliyet gazetesini satın alabilirsiniz.

Osman Şenher: "Florya'da herkes tedirgin"
"MAÇTAN SONRA KIYAMET KOPUYOR"

Bütün dünyada herkes canıyla uğraşırken, biz tutturmuşuz Türkiye’de iyi futbol oynanmıyor diye! Galatasaray-Darıca Gençlerbirliği maçı... Fatih Terim hastalıktan çıkan, sakatlığı biten ve forma şansı bulamayan oyunculardan bir kadro kurmuş... Maçtan sonra kıyametler kopuyor.

"ATEŞİ 39'UN ALTINA DÜŞMEMİŞ"

Galatasaray kötü oynamış, sonradan oyuna giren Emre Akbaba, Emre Kılınç ve Oğulcan maça ağırlığını koyamamışlar. Allah aşkına böyle bir şey olabilir mi? Arda Turan 10 gün hastanede yattı. Bu sürede ateşi 39’un altına hiç düşmemiş. Tedavi süresince bu virüs vücudundaki bütün enerjiyi aldı. Şu anda toparlanma devresinde. Belhanda’nın durumu da aynı, o da toparlanamadı. Omar fizik olarak bir kademe ileride olmasına rağmen hazır değil.

"ETKİLERİ AYLARCA BİTMİYOR"

Futbolcular sahada rakipleriyle mücadele ettikleri kadar virüse yakalanmamak için de çabalıyorlar. Bu hastalık her insanda ayrı etki yaratıyor. Kimi çok ağır geçiriyor, kimi de kolay atlatıyor. Ama etkileri bazı insanlarda aylarca bitmiyor.

"ALİ YAVUZ MESAJI VERDİ"

Bu oyunculara ek olarak Sekidika gayet iyi mücadele etti ve ilk 11’i zorlayacak duruma geldiğini gösterdi. Ali Yavuz Kol hırsıyla, fiziğiyle ‘ben bu takımda kadroya girebilirim’ mesajını verdi. Emin de hata yapmadan ilerisi adına ümit veren bir futbol oynadı.

"BİRAZ VİCDAN"

Böyle zor bir dönemden geçerken hangi takım iyi futbol oynayabilir? Oyuncular mücadele ediyor mu? Ediyor... Maç kazanıyorlar mı? Kazanıyorlar... Sahaya çıkan takım, yedek bekleyen isimler mi? Evet... Eleştirirken elimizi biraz vicdanımıza koymamız gerekiyor. En azından şu zor dönemde.

"NE YAPACAKTI HOCA?"

Galatasaray’ın bugün Karagümrük ile hafta içinde Göztepe ile gelecek hafta da Trabzonspor ile maçı var. Ne yapacaktı bu durumda Terim. Her zaman kullandığı 11’i sahaya sürüp, Darıca karşılaşmasını farklı kazansaydı, milletten ‘Bravo hocaya’ diye övgü mü alacaktı!

"FLORYA'DA HERKES TEDİRGİN"

Yanlış yorumlar yapılıyor... Bilhassa bir kısım taraftarın bu konuda daha dikkatli olması lazım. Alın şimdi Florya’da iki futbolcunun daha testi pozitif çıktı. Her sabah testler yapılıyor. Ve sonuçlar gelinceye kadar başta hoca olmak üzere, bütün oyuncular inanın tedirginlikten ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Artık bu iyi futbol, kötü futbol sözlerini bir kenara bırakıp üç puan alan takımları alkışlamak lazım.

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48