Okan Buruk: "Mükemmel performans"

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, Kadıköy’de aldığımız 3-0’lık Fenerbahçe galibiyetini yayıncı kuruluşa değerlendirdi.

Okan Buruk: "Mükemmel performans"

Hocamızın maç sonu açıklamaları şu şekilde:

En başa oyuncularımızı koymak gerekiyor. Bu maça çok iyi hazırlandılar. Çok motivelerdi. Onlardan da aynı şeyi istemiştim. Maça başlayacak ve devam edecek olan herkesin bu maça damga vurmasını istedim. Kulübeden gelen oyuncularımız da çok iyi oynadı. Mükemmel performans, ciddiyet ve konsantrasyon ortaya koydular. Maçın başından beri doğru bir oyun tutturduk. Önde baskılarımız oldu. Rakibimizin uzun toplarına cevap verdik. Zaman zaman hataya zorladık. Hücum geçişlerinde ilk yarı 2-3 net pozisyon daha yakalayabilirdik. Maç genelinde üstün olan taraftık. Kazandığımız için çok mutluyum.” 

“TARAFTARIMIZA HEDİYE EDİYORUZ”

“Galatasaray taraftarına teşekkür etmek istiyorum. Onlar bizi maça hazırlayan unsurlardan biri. Bugün Florya’da tesisin önünde bizi desteklediler ve uğurladılar. Onların enerjisini görmek benim için çok önemli ve değerliydi. Oyuncularımız için motivasyon oldu. Onların desteğine karşılık biz de onları mutlu etmeye çalışıyoruz. Taraftarımıza bu galibiyeti hediye ediyoruz.” 

“AYNI CİDDİYETLE HATAY MAÇINA HAZIRLANACAĞIZ”

“Dört gün sonra maçımız var. Yarın iznimiz var. Bu maçın havasından çıkıp lige devam etmemiz gerekiyor. Çok kısa sürede maçlar oynanıyor. Hiçbir maçın telafisi yok. Üst üste 7. galibiyetimize ulaştık. Bu, bizim için çok önemli. En çok deplasman oynayan takımız. Bu bizim için önemli. Dört puan farkla lideriz. Bunu devam ettirmek için aynı ciddiyetle Hatay maçına hazırlanacağız. Şimdiden bu maçı düşünmeye başladık.” 

“İYİ OYUN, İNSAN KALİTESİ BİZİ ŞAMPİYONLUĞA GÖTÜRECEK”

“Dünya Kupası arasından önce çok iyi bir performansımız vardı. Dünya Kupası araya girdi. Bugün sahadaki oyuncularımız çok iyi performans verse de önemli oyuncularımız kulübedeydi. İhtiyacımız olan süreyi kazanarak geçtik. Bugün de kazandık. Yolumuza devam ediyoruz. İşimizi seviyoruz. Galatasaray’ı seviyoruz. Oyuncularımız Galatasaray’ı, yöneticilerimizi seviyorlar. Burada mutlular ve buraya enerjilerini veriyorlar. İnsan kalite ve oyun olarak çok iyi bir takım olma yolunda ilerliyoruz. İnanıyorum ki bu bizi şampiyonluğa götürecek.” 

“ICARDI MÜTHİŞ BİR HİKAYE YAZDI”

“Icardi bizim için çok önemli bir oyuncu. Dünya Kupası öncesi oynadığı futbolla ağzımızda müthiş bir tat bıraktı. Şanssız bir sakatlık geçirmişti. Oynaması için bu maçı seçmiştik. Baştan başlamak istiyordu ama oyunun belli bölümünde onu riske atmamak istedim. Oyunun devamında düşündük. Dakika doğru oldu. Oyunun hikayesi ona uydu. O da bir gol ve bir asistle mükemmel bir hikaye yazdı. Bizim için sevindirici bir sonuç oldu. Onun kalitesi ve oyunu bizi ve taraftarı mutlu ediyor. Bütün futbolseverleri mutlu ettiğini düşünüyorum. Bazı oyuncular sadece takımlara ait değil, lige ait olur. Bu kadar kaliteli oyuncuların ligde bizimle beraber olması Türk futbolu adına sevindirici”. 

SIRADAKİ HABER

banner48