Necati Ateş oy kullanmayı seçti, hocalığı bıraktı

Fatih Terim’in sözleşmesinin 31 Mayıs itibarıyla sona ermesinden sonra Selçuk İnan’la beraber 14 Haziran’da başlayacak olan yeni sezon çalışmalarında olması beklenen Necati Ateş, oy kullanamayacağını öğrenince hocalıktan ayrıldı.

Necati Ateş oy kullanmayı seçti, hocalığı bıraktı
ALBAYRAK'TAN TELEFON

Seçimde oy kullanma arzusunu Sicil Kurulu’na gönderdiği yazı ile dile getiren Ateş’in, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak’ın telefonu ile büyük hayal kırıklığı yaşadığı ortaya çıktı. Albayrak’ın, “Seçimde oy kullanmak istiyorsun ama bu nasıl olacak? Seninle beraber Selçuk İnan’ın 14 Haziran’da başlayacak çalışmalarda takımın başında bulunmasını uygun gördük. Sizinle 1 ay kontrat yapacağız. Ancak bu durumda oy kullanmak kesinlikle mümkün değil” dediği ifade edildi.

PARA ALMADAN ÇALIŞTIRIRIM

Necati Ateş’in de buna karşılık, “5 gün için kontrat yapmaya, maaş ödemeye ne gerek var. Sonuçta biz bu camianın evlatlarıyız. Bu nedenle para almadan, kontrat yapmadan çalışmaya hazırız. Böylece tüzüğe aykırı bir durum da olmaz. Pandemiden dolayı tarihte ilk kez seçim takviminde böyle bir konu ortaya çıktı. Takım hocasız kalmasın, çalışmalar başlasın” dediği öğrenildi.

SANDIĞA GİDECEK

Böylece Necati Ateş, takımın yeni sezon hazırlıklarında birinci hoca olarak bulunmak yerine, seçimde sandığa gidip oy kullanmayı tercih edecek. Bir oyun hesabının yapıldığı ve kritik olduğu bir dönemde, Ateş’in oy kullanmaması ile ilgili ısrarın, “Bize oy vermeyecek” kaygısından kaynaklandığı düşünülüyor.

ALBAYRAK: BANA NE ZARARI OLABİLİR

Albayrak ise, “Vallahi billahi tüzüğü bilmiyorum. Kulübün avukatı bana iletti. Necati’nin oy kullanmasının bana ne zararı olabilir Allah aşkına” savunmasını yaptı. (Milliyet/Nevzat Dindar)

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48