Mustafa Cengiz’den gündeme dair açıklamalar

Başkan Mustafa Cengiz, Bakırköy Ata Spor Kulübü tarafından düzenlenen “Sporun Enleri 2019” Ödül Töreni’nde başta Türk sporu olmak üzere Galatasaray Spor Kulübü’ne yaptığı değerli katkılardan dolayı “Yılın En Başarılı Kulüp Başkanı” ödülünün sahibi oldu.

Mustafa Cengiz’den gündeme dair açıklamalar

Mustafa Cengiz, ödül töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kulübümüze kayyum atanması için mahkemeye yapılan başvuruya ilişkin yönetilen soruya cevap olarak Başkanımız şu ifadeleri kullandı:

“YETER Kİ GALATASARAY'A OLAN HİZMET AŞKIMIZI BİTİRMESİNLER”

"Galatasaray'a kayyum atanması hoş bir şey değil. Biz tam tersi mali açıdan 5 sene üst üste borsada zarar gösterdiğimizde kayyum tehlikesi vardı, bunu önledik. Kayyum demek bitmiş, iflas etmiş demektir. Müflis, bitmiş kuruluşlar için olur. Galatasaray'ın öyle bir durumu yok. Talep eden arkadaşlar, resmen talep etmişler ama kayyum geldiğinde ne zaman seçime gidileceği belli değil. O iki arkadaşın amacı seçime gitmek, tabii zevkle gideriz. 23 ayda 2 seçim yaşadım, yine yaşarım. Hiç sorun değil. Yeter ki Galatasaray'a olan hizmet aşkımızı bitirmesinler. Arkadaşlarımın ve benim neler çektiğimi bilenler biliyor. Galatasaray'da bizim için en rahatı Mart'ta idari ibrasızlık olduğunda geri çekilmek, 'Hadi eyvallah' diyip gitmekti. Anadolu tabiriyle ekmedim bostan yemedim karpuz. Biz 190 milyon TL borç için 7 gün içerisinde borçsuzluk kağıdı alıp şampiyon olduk. Devamında Şampiyonlar Ligi'ne katıldık, hiç olmazsa katılım payını ve belirli gelirleri elde edip Türk tarihinin takımlar seviyesinde en çok gelir elde eden takımı olduk. Biz burada bir dava için kaldık. Biliyorsunuz geçen hafta Florya'yı aldık. Nasıl aldığımızı bir biz, bir yaradan bilir. Hiç tevazü gösteremeyeceğim, bir başkası alabilir miydi bilmiyorum. Çok çok zor gerçekleştirdik. Bu ne demek? Demek ki biz seçime gitmemekle Galatasaray'a bir hizmet amacındaymışız. Seçime gitmemekle ne servetimize servet ne de gelirimize gelir kattık. Tam tersine bir anlamda prangalı haldeyken destek vermek istedik çocukluk aşkımıza."

“GALATASARAY MALİ, İDARİ VE SPORTİF OLARAK EN İYİ DURUMDADIR”

"Sadece ben değil, düzgün çalışan bütün spor kulübü yöneticileri kendilerinin sütüne emanet edilmiş bir kulübün emanetini yürütüyor. Biz bunun için buradayız. Yoksa seçime gidilir.  Bir kayyum atandığında sadece seçim olmaz. Tüm idareye ve yönetim işlerine kayyum bakar. Artık nereye gider bilemiyorum dümensiz gemi gibi. Tabii, sportif anlamda söylüyorum. Bugüne kadar Galatasaray gibi bir camiaya ne kayyum talebi olmuştur ne de atanmıştır. Bu hareket, en hafif tabiriyle söylüyorum, bizi üzer. Bir taraftar olarak üzer. Şu an Galatasaray mali, idari ve sportif olarak en iyi durumdadır. Şu an anlatamadığım üzerimizde çok derin baskılar var, çok derin sorunlar var. İki konu var bunları çözemedğimiz takdirde tüm camiaya, kamuoyuna anlatacağız."

“CAMİADAN TEK BEKLEDİĞİMİZ TAKDİR EDİLME DUYGUSUDUR”

"Bedelsiz yapılan işlerde ve sivil toplum örgütlerinde hizmetlere teşekkür vefayla ilgilidir. Çıkan tüm konuşmacılar Florya için teşekkür etmez veya yapılan hizmetler ve güzellikler için bir vefa göstermezlerse kırılırsınız. Çünkü biz bir menfaatin peşinde değiliz şu ya da bu şekilde. Camiadan tek beklediğimiz takdir edilme duygusudur. Onu göremeyince, sadece kendim için değil tüm yönetimler için söylüyorum kırılma noktası olur."

Ziraat Türkiye Kupası 5. Turu rövanş maçı sonrası Tuzlaspor deplasmanında yaşanan çirkin olaylar hakkında Başkanımız şu açıklamalarda bulundu:

“TÜRK FUTBOLUNDAN BU VİRÜSÜ TEMIZLEMEK GEREK”

"Ben rakip teknik direktör ve oyunculara cevap verecek noktada değilim. Küçük gördüğüm için demiyorum. Onların yorumu onlara ait. Fakat bizim gördüğümüz şu ki senkronize bir şekilde, bilinçli bir şekilde, ameliyattan yeni çıkmış bir oyuncu oynayamayacağı bilindiği halde, oyunu provoke etmek için kulübeye konuldu. Bu hiç hoş olmadı. Hele bir kadına, ki kendisiyle konuştum Hande Hanım'la, kendisine çok ağır, galiz, duyulmadık, küfürlerle saldırılması bir utanç. Tuzlaspor başkanıyla beraber olayları şok halinde izledim. Özellikle rakip takımın teknik heyetinin tribünleri tahrik edip neredeyse sahaya inecek bir duruma getirmeye çalışması beni çok üzdü. Bunu kendim için söylemiyorum 6222 Sporda Şiddet Yasası ve Türk futbolu için söylüyorum. Türk futbolundan bu virüsü temizlemek gerek. Bunu genel anlamda söylüyorum. Düzgün çalışan tüm spor yöneticileri için söylüyorum."

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48